تاریخ : 1400,یکشنبه 23 آبان14:24
کد خبر : 413804 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

معاون آموزشی دانشگاه علامه:

موانع آموزش حضوری دانشجویان باید برطرف شود

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی بر مسئولیت‌های اجتماعی دانشگاه و دانشجویان تاکید کرد و افزود: اگر برای نهاد دانشگاه چند کارویژه در نظر بگیریم، نخستین آن «دانایی» در محور‌های آموزش و پژوهش است و این دو محور به خوبی در دانشگاه علامه طباطبائی پیگیری می‌شود. همچنین کارویژۀ دوم را «توانایی» است. در دانشگاه‌های نسل سوم و چهارم در سراسر دنیا، موضوع توانایی مطرح است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از دانشگاه علامه طباطبایی، علی آدمی در گردهمایی مجازی دانشجویان نو ورود دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی دانشگاه علامه طباطبائی بر ضرورت حضور جوانان در عرصه‌های علمی و اجرایی کشور تاکید کرد و گفت: امروز شاهد تغییر نسل‌های مدیریتی به سمت جوانان هستیم و این با وجود جوانان فعال امکان پذیر است.

موانع آموزش حضوری دانشجویان باید برطرف شود

وی اظهار کرد: دانشجویان دانشگاه علامه طباطبائی و این دانشکده به عنوان بخشی از نخبگان کشور، مسئولیت‌های مهمی در برابر جامعه و مسائل آن دارند و باید در این زمینه پیشرو و پیشقدم باشند. تمام ساختار‌ها و زیرساخت‌های دانشگاه در خدمت دانشجویان است چرا که نبض دانشگاه و آیندۀ کشور در دست آن‌ها است.

آدمی افزود: توانمندساختن دانشجویان نیاز اصلی برای ورود به بازار کار است. نقش دانشگاه با مسئولیت اجتماعی آن می‌طلبد که توانایی لازم برای ورود به بازار کار به دانشجویان داده شود.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه علامه طباطبائی دوره‌های کارآفرینی و مهارت افزایی را برای افزایش توانایی دانشجویان در نظر گرفته است، خاطرنشان کرد: در این دانشگاه ظرفیت‌های فراوانی برای شکوفاکردن استعداد‌های دانشجویان و افزایش توانایی‌های عملی آن‌ها در کنار آموزش‌های رسمی وجود دارد. هدف اصلی این است که دانش آموختگان این دانشگاه در کنار مباحث علمی بتوانند تجربه‌های عملی و مهارت‌های کارآفرینی و شغلی را هم آموزش ببینند.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: کار ویژه مهمی نیز که از یک دانشجو و دانش آموخته دانشگاه علامه طباطبائی مورد انتظار است، حفظ هویت ایرانی و اسلامی است. برای دانشجو داشتن قدرت تحلیل فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی در کنار تخصص و توانمندی، بسیار مهم است. چیزی که من آن را «دانش آموختۀ دانشگاه علامه طباطبائی با هویت ایرانی و اسلامی» می‌نامم. این سه کارویژه، دانشجویی در تراز گام دوم انقلاب می‌سازد.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم آشنایی، ملاحظه و رعایت قوانین آموزشی توسط دانشجویان تصریح کرد: لازم است دانشجویان با قوانین آشنایی کامل داشته باشند و چنانچه ابهامی داشته باشند، معاونت دانشجویی آمادۀ پاسخگویی و رفع ابهامات دانشجویان است.

سرپرست معاونت آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در ارتباط با زمان آغاز آموزش‌های حضوری دانشجویان گفت: در این زمینه محدودیت‌ها و موانعی وجود دارد که در حال رفع آن‌ها هستیم. همچنین منتظر اعلام مقررات و دستورالعمل‌های اعلامی از سوی ستاد ملی کرونا و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری نیز هستیم تا تصمیم نهایی در این زمینه اتخاذ شود.

آدمی در پایان به بازگشایی دانشگاه، به صورت تدریجی و گام به گام اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه روند واکسیناسیون استادان، کارکنان و دانشجویان بسیار مهم است، پیگیر این امر هستیم. نکتۀ دیگر جهش‌های ویروس کرونا است که به قطعیت نمی‌توان درباره آن صحبت کرد، اما تلاش بر این است که آموزش‌ها از ابتدای آذر ماه به صورت حضوری برگزار شوند.