تاریخ : 1400,سه شنبه 02 آذر18:25
کد خبر : 414827 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

انتصاب «انسیه خزعلی» به عنوان رییس ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر

بر اساس حکم رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، انسیه خزعلی به ریاست ستاد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر منصوب شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ در نشست هماهنگی ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر که با حضور کلیه اعضای شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و نیز حضور مجازی 28 نفر از رؤسای این شورا از سراسر کشور برگزار شد، حجت الاسلام اشجری قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ضمن اشاره به نقش بی‌بدیل زنان در پیروزی انقلاب اسلامی و عرصه‌های پس از آن گفت: ما مرهون زحمات و حضور مؤثر زنان در عرصه‌های مختلف کشور از پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون هستیم.

 

حجت الاسلام اشجری تبیین جایگاه زنان در نگاه امامین انقلاب در ترویج فرهنگ فاطمی و دستاوردهای زنان پس از پیروزی انقلاب را از وظایف و ماموریت‌های این شورا معرفی کرد و گفت: در راستای برگزاری مراسم‌های مذهبی و ملی، تشکیل ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر بر عهده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی است.

او تأکید کرد: انتصاب معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده به‌عنوان رییس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر توسط حضرت آیت الله جنتی، نشان از عمق تخصص، تعهد و شایستگی ایشان نسبت به حوزه زنان و خانواده است.

حجت الاسلام اشجری یادآور شد: حکم رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خطاب به خانم دکتر خزعلی به مدت سه سال است و ایشان می‌تواند در این مدت برنامه‌ها و اهداف خود را برای برگزاری هر چه بهتر برنامه‌های این ستاد به ویژه روز میلاد حضرت صدیقه طاهره، فاطمه زهرا سلام‌الله علیها پیش‌بینی و اجرا کند.

قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نسبت به در اختیار قرار دادن همه ظرفیت‌های شورا در جهت هر چه باشکوهتر برگزار شدن برنامه‌های ایام بزرگداشت مقام زن و روز مادر اعلام آمادگی کرد.

در ادامه، خزعلی پس از دریافت حکم ریاست ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر ضمن اشاره به موضوع جنگ نرم تأکید کرد: همان‌گونه که جنگ سخت منبع مادی را تحت تأثیر قرار می‌دهد، جنگ نرم موجب از بین رفتن فرهنگ، هویت، ارزش‌ها و جایگزین شدن ضد ارزش بجای آنها می‌شود. متاسفانه جنگ نرم موجب خدشه در نقش مادری و وظایف دینی زنان و دختران می‌شود. هر گامی که در جهت مقابله با آن نابجا برداشته شود یا سستی و تعللی صورت گیرد، موجب کمک به دشمن خواهد بود که با همه توان و امکانات خود وارد میدان شود، کما اینکه در حال حاضر همین‌طور است.

او تصریح کرد: یکی از وظایف و مسئولیت‌های بزرگ ما در این زمینه، توجه به خانواده و به طور ویژه توجه به نقش زنان و دختران است که هر چه در این حوزه سرمایه گذاری و برنامه ریزی صورت گیرد، تاثیر آن در نسل‌های آینده مشاهده خواهد شد.

خزعلی ادامه داد: بنا به تعبیر زیبای بنیان‌گذار انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه  قرآن انسان‌ساز است و زن انسان‌ساز؛ پس هر زمان که تفسیر قرآن به انحراف کشیده شود، جامعه نیز به سوی انحراف و انحطاط خواهد رفت. هر زمان که زن و کارکردها و ارزش‌های وجودی زن تحریف شود، باید منتظر هلاکت و انحطاط جامعه بود.

او همچنین ابراز لذا امیدواری کرد: مدیریت و سرمایه‌گذاری در حوزه زنان و خانواده هدفمند و با برنامه‌ریزی صحیح صورت پذیرد.

رییس ستاد بزرگداشت مقام زن و روز مادر تأکید کرد: اسلام برای زنان جامعه در همه زمینه‌ها برنامه دارد. ما نیز باید در هر موقعیت زمانی از آموزه‌های دینی بهره بریم و آن‌ها را بکار بندیم. البته هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر فرصت مغتنمی است که هم دستاوردهای انقلاب در این حوزه معرفی و تبیین شود و هم جهت گیری‌های دین مبین اسلام در راستای تعالی مقام زن بیان شود و زن الگوی فاطمی در این راستا معرفی شود. امیدواریم بتوانیم با همکاری دستگاه‌های اجرایی و ادارات کل امور بانوان استانداری‌های سراسر کشور برنامه ریزی مدون و دقیقی در این حوزه صورت گرفته و انجام پذیرد.

خزعلی اظهار امیدواری کرد هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر شروع مبارکی باشد برای برنامه هایی که معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در دولت سیزدهم صدد تدوین آنهاست و ادامه داد: از جمله موضوعات و اولویت‌های این معاونت می‌توان به برنامه‌های مبتنی بر توانمندی زنان، اشتغالزایی وکارآفرینی، آسیب‌های حوزه زنان و خانواده از جمله طلاق و کاهش آمار ازدواج می‌توان اشاره کرد. امید که بتوان با همکاری نهاد‌های فرهنگی و دغدغه مند برنامه‌های مرتبط با این هفته را اجرا و در طول سال نیز جاری کرد.