تاریخ : 1400,چهارشنبه 03 آذر20:12
کد خبر : 414976 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

لزوم حساسیت تشکل‌های دانشجویی نسبت به «جوانی جمعیت»

معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت گفت: تشکل‌های دانشجویی نسبت به قانون جوانی جمعیت و مسائل فرهنگی حساس باشند .

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از وزارت بهداشت، نشست معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌ها کشور برگزار شد.

لزوم حساسیت تشکل‌های دانشجویی نسبت به «جوانی جمعیت»

در این نشست اعضای شورای مرکزی این اتحادیه به بیان نظرات پیشنهادها در حوزه‌های فرهنگی و مسایل حوزه سلامت دانشجویان، مسائل تشکل‌های انقلابی و فعال‌تر شدن آن‌ها با دکتر عباس شیراوژن؛ معاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت پرداختند.

در این نشست به برخی از مشکلات بر سر راه تشکل‌های دانشجویی در ادوار گذشته اشاره شد و کم‌توجهی یا در مواردی ممانعت از فعالیت تشکل‌های اسلامی دانشجویی و همه‌گیری ویروس کرونا به عنوان دو مشکل اساسی فعالیت‌های تشکل‌ها در سطح دانشگاه‌ها اعلام شد.

اعضای شورای مرکزی اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه‌ها در این نشست بر از سرگیری دوباره و آمادگی بدنه دانشجویی برای فعالیت دوباره دانشگاه‌ها در حوزه‌های فرهنگی اجتماعی سلامت و سیاسی تاکید کردند.

دکتر عباس شیراوژن با تایید مشکلات و موانع ارائه شده در انجام فعالیت تشکل‌های دانشجویی بر برنامه‌ریزی منسجم جهت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌های علوم پزشکی، فرهنگ‌سازی در حوزه امور فرهنگی و مسائل جمعیت را مهم ارزیابی کرد و توجه به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت را موضوعی کلیدی برای آینده و پیشرفت کشور دانست.

عاون فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت تاکید کرد: مسئله «جهاد تبیین» که مقام معظم رهبری در اربعین امسال در دیدار مجازی با دانشجویان فرمودند نیز باید در برنامه ریزی های فعالان دانشجویی قرار گیرد.

«مطالبه گری» دانشجویان با توجه به مسائل و مشکلات کشور بر اساس عقلانیت و معنویت نیز از نکات مهم مطرح شده از سوی دکتر شیراوژن در این نشست بود.