تاریخ : 1400,چهارشنبه 03 آذر20:53
کد خبر : 414984 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

ممنوعیت استفاده از بازیکن خارجی برای استقلال، شرم آور است

نوری فر گفت: ممنوعیت استفاده از بازیکن خارجی به تیم فوتبال استقلال شوک وارد کرد و شرم آور بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از باشگاه خبرنگاران؛ محمد نوری فر، مدیر رسانه‌ای باشگاه استقلال درباره ممنوعیت این تیم از به کارگیری بازیکنان خارجی در ترکیب برابر گل گهر سیرجان در فاصله کمتر از ۲ ساعت مانده به شروع این دیدار، گفت: این اتفاق چیزی فراتر از مشکل ، غم انگیز و شرم آور است. ۲ ساعت قبل از بازی به ما اعلام کردند که نمی‌توانید از بازیکنانتان استفاده کنید. مگر دسته ۶ است یا در بیابان بازی می‌کنیم؟ این چه وضعیتی است؟ چرا بازیکنان خارجی ما هفته‌های گذشته می‌توانستند بازی کنند، اما اکنون نمی‌توانند؟ این نقشه‌ها کاملا مشخص هستند و هوادار واقعی استقلال متوجه ماجرا می‌شود. 

ممنوعیت استفاده از بازیکن خارجی برای استقلال، شرم آور است

نوری فر در واکنش به این که ممنوعیت استقلال در استفاده از بازیکنان خارجی به خاطر عدم ارائه ضمانت بانکی از سوی این باشگاه بوده است، گفت: وزارت ورزش نامه رسمی به فدراسیون فوتبال داده و اعلام کرده است که به دلیل دولتی بودن استقلال، این باشگاه نمی‌تواند ضمانت نامه بانکی ارائه دهد. ما نوع دیگری از ضمانت که خیلی هم سنگین‌تر از ضمانت بانکی بود را برای استفاده از بازیکنان خارجی ارائه کردیم. 

مدیر رسانه‌ای استقلال درباره عصبانیت مجیدی از ممنوعیت وضع شده برای استقلال در زمینه استفاده از بازیکنان خارجی گفت: این اتفاق شوک است. خط و ربط این اتفاق هم از شب قبل از بازی مشخص بود و ما بعد از بازی حتما به این قضیه می‌پردازیم. همه چیز مشخص است. ساعت ۲ ظهر تمرین فنی داشتیم و پس از آن به اتاق برگشتیم که با من تماس گرفتند و گفتند برو به مجیدی بگو نمی‌تواند از بازیکنان خارجی استفاده کند. وقتی به مجیدی خبر دادم، نزدیک بود سکته کند. 

او افزود: چگونه برخی‌ محروم می‌شوند، اما همه جا هستند؟ کمیته اخلاق مجیدی را یک جلسه محروم کرد و روز گذشته زنگ زدند و گفتند اگر مجیدی در جلسه کمیته اخلاق حاضر نشود، نمی‌تواند سر تمرین حاضر شود. هفته پیش گفتند ترکیب را دیر اعلام کردید و ما این هفته زودتر ترکیبمان را اعلام کردیم. در جلسه فنی مجیدی را از پای تخته کنار کشیدم و به او گفتم که برای این بازی قید بازیکنان خارجی را بزند. بازیکنان خارجی هم وقتی فهمیدند چه اتفاقی افتاده است، زدند زیر گریه. چنین کاری کجای دنیا انجام می‌شود؟

نوری فر در ادامه عنوان کرد: وزیر ورزش نامه رسمی زده و اعلام کرده است ۲ باشگاه دولتی نمی‌توانند ضمانت بانکی ارائه کنند. چرا قبل از تصویب قانون به شرایط لیگ نگاه نمی‌کنند؟ همین حالا دروازه بان کروات پرسپولیس با کدام ضمانت نامه بانکی بازی می‌کند؟ با این کارها روحیه تیم را نابود می‌کنند و آخر سر همه چیز را گردن سرمربی و مدیرعامل می‌اندازند.