تاریخ : 1400,چهارشنبه 03 آذر20:57
کد خبر : 414985 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

نام شهید «فاطمه اسدی» بر یکی از معابر شهر تهران نقش می‌بندد

به زودی نام شهید «فاطمه اسدی» بر یکی از معابر شهری تهران نقش می بندد و نامگذاری معبری بنام شهید والامقام سرلشگر محمدحجازی نیز در دستور کار کمیسیون نامگذاری قرار می گیرد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس؛ سومین جلسه کمیسیون نامگذاری معابر و اماکن عمومی شهرتهران با حضور اعضا در سالن شیبانی شورای اسلامی شهرتهران برگزار شد.

نام شهید «فاطمه اسدی» بر یکی از معابر شهر تهران نقش می‌بندد

در این جلسه بررسی اصلاحات آئین نامه کمیسیون مذکور در دستور کار قرار گرفت و مقرر شد ظرف مدت دوهفته اعضای کمیسیون و کارشناسان نقطه نظرات خود را در این خصوص به کمیسیون ارسال کنند.

همچنین در این جلسه در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که از منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) است، موضوع ضرورت نوآوری در خصوص نصب تابلوها و المان ها در معابر و اماکن محلی که بنام شهدای گرانقدر نامگذاری شده با بکارگیری ظرفیت سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران، پایگاه های بسیج محلات، سازمان زیباسازی شهر تهران، شرکت بهره برداری مترو تهران و... مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

گفتنی است، در جلسات گذشته پیگیری مواردی از سوی رئیس کمیسیون به اعضا، نماینده بنیاد شهید و امور ایثارگران و کارشناسان محول شده بود که ارائه گزارش این پیگیری ها توسط کارشناسان از موضوعات این جلسه بود.

همچنین بررسی پیشنهادات دریافت شده برای نام‌گذاری معابر و اماکن عمومی از دیگر موضوعات جلسه به حساب می آید.

در این جلسه بررسی موضوع نامگذاری معابر و اماکن شهر به نام بانوان شهید، خصوصا نامگذاری معبری به نام شهیده والامقامِ تازه تفحص شده فاطمه اسدی در دستور کار قرار گرفت که در این زمینه مقرر گردید با قید فوریت تا جلسه آینده معبری توسط کارشناسان و اعضا پیشنهاد و نامگذاری صورت پذیرد.

در پایان این جلسه بررسی نامگذاری تعدادی از معابر به نام شهدای گرانقدر فرماندهان لشگر ۲۷ سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) بود و همچنین بررسی فوریت پیشنهاد نامگذاری معبری بنام شهید والامقام سرلشگر محمدحجازی در دستور کار کمیسیون قرار گرفت و مقرر شد تا جلسه آینده پیشنهادات به کمیسیون ارائه شود.