تاریخ : 1400,پنجشنبه 04 آذر14:19
کد خبر : 415037 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

اسنپدراگون ۸نسل یک در صدر جدول تراشه‌های اندروید قرار گرفت

کنون امتیاز بنچمارک آنتوتو اسنپدراگون ۸ نسل یک فاش شده است و حالا می‌توانیم یک دید کلی از قدرت عملکرد تراشه‌ی پرچم‌دار بعدی کوالکام داشته باشیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، امتیاز بنچمارک اسنپدراگون ۸ نسل یک احتمالا جدیدترین موردی است که از مرز یک میلیون آنوتوتو عبور خواهد کرد. این امتیاز باعث شده اسنپدراگون بعدی در جایگاهی بالاتر از دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک قرار گیرد. این درحالی است که زمان زیادی از شکستن رکورد امتیاز یک میلیون توسط دایمنسیتی نمی‌گذرد.

به گزارش خبرنگار سرویس فناوری اطلاعات «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ کوالکام اخیرا نشان داده است که نام پردازنده‌های موبایلی اسنپدراگون را با استفاده از «شماره‌های سری و شماره‌ی نسل تک رقمی» تغییر خواهد داد؛ خبری که باعث شد گمانه‌زنی‌هایی درمورد طرح نام‌گذاری اسنپدراگون ۸ نسل یک منتشر شود.

اکنون امتیاز بنچمارک آنتوتو اسنپدراگون ۸ نسل یک فاش شده است و حالا می‌توانیم یک دید کلی از قدرت عملکرد تراشه‌ی پرچم‌دار بعدی کوالکام داشته باشیم. همان‌طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، امتیاز بنچمارک اسنپدراگون ۸ نسل یک احتمالا جدیدترین موردی است که از مرز یک میلیون آنوتوتو عبور خواهد کرد. این امتیاز باعث شده اسنپدراگون بعدی در جایگاهی بالاتر از دایمنسیتی ۹۰۰۰ مدیاتک قرار گیرد. این درحالی است که زمان زیادی از شکستن رکورد امتیاز یک میلیون توسط دایمنسیتی نمی‌گذرد.

اسنپدراگون 8 نسل یک در بنچمارک آنتوتو در صدر جدول تراشه‌های اندروید قرار گرفت

برای مقایسه باید اشاره کنیم گوشی پرچم‌دار گلکسی اس ۲۱ الترا با تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ که در حال‌حاضر بهترین پردازنده‌ی کوالکام محسوب می‌شود، در محدوده‌ی ۷۰۰ هزار تا ۸۰۰ هزار است. تراشه‌ی بعدی کوالکام که قبلا با نام اسنپدراگون ۸۹۸ نیز شناخته می‌شد، احتمالا با نام اسنپدراگون ۸ نسل یک معرفی خواهد شد و سرعت عملکرد اسنپدراگون ۸۸۸ را افزایش خواهد داد.

انتظار می‌رود این پردازنده برپایه‌ی فرایند چهار نانومتری تولید شود. گفته می‌شود اپل نیز قصد دارد تراشه‌ی A16 آیفون ۱۴ را با فرایند چهار نانومتری تولید کند، بنابراین پس از معرفی هر دو پردازنده‌ی یادشده، مقایسه‌ی آن‌ها بسیار جذاب خواهد بود.

درحال‌حاضر مقایسه‌ی مستقیم قابل انجام نیست؛ زیرا بنچمارک آنتوتو به‌اصطلاح کراس‌پلتفورم نیست و نتایج آن در دو سیستم‌عامل اندروید و آی‌اواس متفاوت است. با توجه به خبرها و اطلاعاتی که درمورد اسنپدراگون ۸ نسل در دسترس قرار گرفته است، به‌نظر می‌رسد این تراشه یکی از قدرتمندترین نمونه‌های جهان خواهد بود، زیرا فعلا حداقل در امتیاز بنچمارک آنتوتو در صدر جدول قرار دارد.