تاریخ : 1400,پنجشنبه 04 آذر17:36
کد خبر : 415078 - سرویس خبری : آخرین اخبار ورزشی

می‌توانستیم مقابل پورتو بازنده باشیم

سرمربی تیم فوتبال لیورپول معتقد است جریان بازی با پورتو در لیگ قهرمانان اروپا طوری بود که تیمش می‌توانست بازنده بازی باشد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، یورگن کلوپ در پی برتری ۲ بر صفر شب گذشته (چهارشنبه) شاگردانش مقابل پورتو در هفته پنجم از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا گفت: ما می‌توانستیم در این بازی بازنده باشیم چون موقعیت‌هایی به پورتو دادیم که آنها می‌توانستند به گل برسند. همین بازی را دشوار کرد و ما در مقاطعی از بازی هم خوش‌شانس بودیم که دروازه‌مان باز نشد.

وی افزود: ما هم در مقاطعی از بازی صاحب فرصت‌هایی شدیم، اما به اندازه کافی خونسرد نبودیم. راستش واقعاً انتظار نداشتم که این اتفاق بیفتد چون ما چیزهای تعیین کننده‌ای را تغییر دادیم. انتظار نداریم که بازیکنان‌مان اینطور در جریان بازی تحت‌فشار قرار بگیرند. در جریان بازی اما رفته‌رفته بهتر شدیم و به همین خاطر از عملکرد بازیکنانم راضی هستم. ما اما باید در بازی شنبه با ساوتهمپتون به مراتب بهتر از این بازی کنیم چون آنها واقعاً بازی تحت‌فشاری را به نمایش می‌گذارند.

سرمربی آلمانی لیورپول همچنین در خصوص گلی که هافبک اسپانیایی‌اش در دقیقه ۵۲ به ثمر رساند، اظهار داشت: ما موقعیت‌های بهتری نسبت به گلی که تیاگو زد، نصیب‌مان شد، اما باید بگویم که گل او فوق‌العاده بود. زمانبندی آلکانتارا برای زدن ضربه خیلی خوب بود. او گل فوق‌العاده‌ای به ثمر رساند.

کلوپ در جمع‌بندی صحبت‌هایش خاطرنشان کرد: پورتو در این بازی موقعیت‌های خیلی خوبی داشت، به خصوص روی ضدحملات و از سمت چپ که کار ما برای دفاع را سخت کرد. آنها موقعیت‌هایی داشتند، اما موفق به گلزنی نشدند، در مقابل ما دو بار گلزنی کردیم و بازی را در نیمه دوم بهتر در کنترل خود گرفتیم. از عملکرد بازیکنان‌مان بسیار رضایت دارم.

لیورپول که با این برد ۱۵ امتیازی شد، پیش از این صعودش به مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به عنوان صدرنشین گروه B را قطعی کرده بود. در این گروه پورتو با پنج امتیاز و تیم‌های میلان و اتلتیکومادرید هر یک با چهار امتیاز به ترتیب در رده‌های بعدی قرار دارند.