تاریخ : 1400,سه شنبه 09 آذر20:02
کد خبر : 415780 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

لزوم ایجاد رشته‌های جدید، با هماهنگی سازمان امور استخدامی

وزیر علوم گفت: ایجاد رشته‌های جدید باید با هماهنگی سازمان امور استخدامی کشور باشد تا دانش آموختگان پدافند غیرعامل امکان جذب و بکارگیری در دستگاه‌های اجرایی را داشته باشند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر؛ سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور به همراه معاون آموزش و پژوهش این سازمان در دیدار با وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و معاون فناوری و نوآوری این وزارتخانه، گسترش رشته‌های مرتبط با پدافند غیرعامل در دانشگاه‌ها را مطرح کرده و وزیر علوم برای بررسی این موضوع اعلام آمادگی کرد.

لزوم ایجاد رشته‌های جدید، با هماهنگی سازمان امور استخدامی

در این نشست سردار سرتیپ پاسدار غلامرضا جلالی با اشاره به اهمیت پدافند غیرعامل در حفظ و صیانت از کشور در مقابل انواع تهدیدات فناوری پایه دشمنان گفت: ادبیات و گفتمان پدافند غیرعامل به خوبی در کشور جا افتاده و توسعه پایه‌های علمی و دانشی آن هدف امروز سازمان پدافند غیرعامل است.

وی با اشاره به اجرای برخی رشته‌های مرتبط با پدافند غیرعامل در دانشگاه‌های نیروهای مسلح کشور افزود: به دنبال توسعه رشته‌های مرتبط با پدافند غیرعامل در دانشگاه‌های دولتی هستیم تا هم دانش آکادمیک این حوزه غنی‌تر و هم نیروی انسانی تحصیل کرده در این حوزه تربیت شود.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور، حوزه‌های پدافند سایبری، اقتصادی، نظامی، پرتوی، زیستی و شیمیایی، مردم محور و کالبدی را از دیگر حوزه‌های مهم و اولویت دار سازمان پدافند غیرعامل عنوان کرد و گفت: باید در این حوزه‌ها رشته‌های تحصیلی و انجمن‌های علمی ایجاد و در سایر رشته‌های غیر پدافندی نیز دروس پدافند غیرعاملی درج کنیم.

زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری نیز با استقبال از پیشنهادات سردار جلالی اظهار داشت: در صورت تدوین طرح تفصیلی رشته‌های مورد نظر و اعلام سرفصل‌ها توسط سازمان پدافند غیرعامل به وزارت عتف، این وزارتخانه آمادگی دارد ایجاد این رشته‌ها را مورد بررسی قرار دهد.

زلفی‌گل تاکید کرد: ایجاد رشته‌های جدید باید با هماهنگی سازمان امور استخدامی کشور باشد تا دانش آموختگان پدافند غیرعامل امکان جذب و بکارگیری در دستگاه‌های اجرایی را داشته باشند.