تاریخ : 1400,چهارشنبه 17 آذر02:36
کد خبر : 416782 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

وحدت اجتماعی حلال چالش‌ های حوزه زنان و خانواده است

مدیرکل زنان و خانواده استانداری البرز با تجلیل از نقش تصمیم سازی مجامع مشورتی زنان، گفت: چالش‌های حوزه زنان و خانواده البرز با خردجمعی و وحدت اجتماعی در استان قابل حل است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، مریم اسماعیلی فرد عصر سه‌شنبه در جلسه شورای مشورتی بانوان که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، افزود: با توجه به ذکر مطالبه مشترک تأسیس پارک بانوان و بازارچه عرضه محصولات تولیدی بانوان در همه شهرستان‌ها، انتظار می‌رود مدیریت شهری در فصل بودجه‌ریزی به این درخواست اولویت‌دار زنان توجه کند.

نبود پزشک متخصص زنان در شهرستان‌ مغایر با عدالت سلامت است

مدیرکل زنان و خانواده استانداری البرز فقدان استقرار پزشک متخصص زنان در برخی از شهرستان‌های استان را مغایر عدالت در سلامت دانست و پیگیری موضوع از سوی دانشگاه علوم پزشکی را در راستای سیاست صیانت از جمعیت ضروری عنوان کرد.

این مسئول با اشاره به گزارشات خشونت‌های خانگی، تأسیس خانه امن استان و گسترش مراکز اورژانس اجتماعی در همه شهرستان‌ها را از سوی بهزیستی و با مشارکت خیرین استان البرز مهم دانست.

اسماعیلی فرد از فعالین دانشگاه و حوزه دعوت کرد نتایج پژوهش‌های خود را در خصوص راهکارهای تحکیم بنیان خانواده استان در اختیار دفتر زنان و خانواده استانداری البرز قرار بدهند.