تاریخ : 1400,یکشنبه 21 آذر12:11
کد خبر : 417206 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

۵ کاری که نباید هنگام خرید سرویس جواهر عروس انجام دهید!

خیلی خوب میشد اگر کسی که اطلاعات و تخصص استایل کردن سرویس جواهر عروس را داشت یک لیستی از بایدها و نبایدها به من می داد. برای همین تصمیم گرفتم نظر چند متخصص مد جواهرات را اینجا برای شما بنویسم تا با یک انتخاب اصولی به سرنوشت من دچار نشین!

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، چند روز پیش داشتم بعد از چند سال عکس های عروسیم را نگاه می کردم و کلی غصه خوردم!

پیش خودم فکر کردم کاش اون زمان یک نفر بود راهنماییم می کرد، که الان با دیدن ناهماهنگی بین جواهرات و آرایش و لباسم انقدر ناراحت نمیشدم!

خیلی خوب میشد اگر کسی که اطلاعات و تخصص استایل کردن سرویس جواهر عروس را داشت یک لیستی از بایدها و نبایدها به من می داد. برای همین تصمیم گرفتم نظر چند متخصص مد جواهرات را اینجا برای شما بنویسم تا با یک انتخاب اصولی به سرنوشت من دچار نشین!

۵ کاری که نباید هنگام خرید سرویس جواهر عروس انجام دهید!

در خیلی از سایت ها ممکن است لیست مواردی را ببینین که باید انجام بدین. اما من اینجا لیست نبایدهای خرید سرویس جواهر عروس را جمع آوری کردم.

تاریخچه ی سرویس جواهر عروس

بچه که بودم همیشه دوست داشتم بالای سر عروس دامادهای فامیل قند بسابم! مادرم به من گفته بود که قند سابیدن بالای سر عروس و داماد مثل بارش شادکامی و خوشبختی برای آنها است و من مشتاق این کار شده بودم.

قند سابیدن فقط یکی از سنت های ازدواج هست که معنا و مفهومی به این زیبایی پشت خودش دارد. بسیاری از سنت های عروسی در فرهنگ های مختلف، با دلایل خاصی ایجاد شده اند. سرویس جواهر عروس هم از این داستان جدا نیست.

اینکه دقیقا از چه زمانی هدیه دادن سرویس جواهر عروسی در فرهنگ های مختلف رواج پیدا کرد دقیق مشخص نیست اما می توان آن را سنتی بسیار قدیمی، مخصوصا در فرهنگ های شرقی، حساب کرد.

مثلا هندی ها فکر می کنند که عروس باید انواع طلا و جواهر را بپوشد تا در شب عروسی مثل خورشید بدرخشد. هرچه تنوع و تعداد جواهرات بیشتر، درخشش و اعتبار عروس بیشتر!

حتی در اروپا هم که ممکن است فکر کنیم همچین داستان هایی وجود ندارد، سرویس جواهر عروس نماد باروری و خوش شانسی است!

در ایران هم گفته می شود نمادی از برکت و ثروت است و نشان دهنده ی میزان عشق و علاقه ی داماد و خانواده ی داماد به عروس خانم!

۵ کاری که نباید هنگام خرید سرویس جواهر عروس انجام دهید!

کارهایی که نباید در هنگام خرید سرویس جواهر عروس انجام دهید

خب در این قسمت قرار است به شما در انتخاب یک سرویس جواهر عروس شیک و مناسب کمک کنم. در ادامه با هم چند مورد از اصلی ترین نباید های خرید سرویس جواهر عروس را بررسی می کنیم.

مطمئنا همه ی ما می خواهیم ستاره ی شب عروسیمان باشیم، پس نباید از این نکات در موقع انتخاب و خرید سرویس جواهر غافل بشیم.

  • قبل از خرید لباس عروس، سرویس جواهر عروس نخرید

هیچ وقت قبل از انتخاب و خرید لباس عروس به سراغ خرید جواهرات عروس نروید! هماهنگی بین لباس عروس و جواهرات یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن دقت کنیم. سبک، رنگ و جزئیات لباس شما بر روی انتخاب جواهراتتان تاثیر خواهد داشت. 

لباس عروس و جواهرات باید مکمل هم باشند و زیبایی یکدیگر را بیشتر نشان دهند.

اگر بتوانید موقع خرید سرویس جواهر عروس، لباس عروستان را پوشیده باشید انتخاب خیلی برایتان ساده تر خواهد بود.

زمان خرید جواهرات به تناژ رنگ لباس، فرم یقه لباس عروس و میزان کار شدگی روی آن دقت کنید.

این موضوع آنقدر مهم است که دینی هال (Dinny Hall) طراح جواهرات بریتانیایی در موردش می گوید:

انتخاب لباس باید در اولویت باشد. بعد از آن سرویس جواهر عروس مانند تزئینات روی کیک فقط نقش زیباتر کردن آن را دارد. قانون ما این است: جواهرات باید زیبا باشند اما نباید بر ظاهر لباس غلبه کنند و تمام توجه را به خود جلب کنند.

  • چیزی را که معمولاً انتخاب نمی کنید نخرید

هرگز جواهراتی را انتخاب نکنید که با استایل همیشگی شما متفاوت است و در هیچ زمان دیگری از عمرتان قرار نیست از آن استفاده کنید. حتی اگر دوستتان، مادرتان یا مادرشوهرتان اصرار کرد زیر بار نروید و چیزی را انتخاب کنید که با آن احساس راحتی می کنید.

با این روش نه تنها چیزی انتخاب می کنید که می توانید بعدها هم از آن استفاده کنید، بلکه به سرنوشت من هم دچار نمی شوید که چند سال بعد با دیدن جواهراتتان پشیمان شوید!

۵ کاری که نباید هنگام خرید سرویس جواهر عروس انجام دهید!

  • در نظر گرفتن مدل موهایتان در شب عروسی را فراموش نکنید

مدل موی شما در شب عروسی یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر انتخاب سرویس جواهر عروس است.

به این فکر کنید که اگر موی شما در شب عروسی باز است و دورتان ریخته، بهتر نیست بودجه ای که می خواهید روی خرید گوشواره ی بزرگ خرج کنید به سمت خرید گردنبند یا دستبند ببرید؟ در این حالت شما کارتان با یک گوشواره کوچک هم راه می افتد.

یا برای مثال اگر یقه لباستان بسته است و موهایتان را بالا جمع می کنید بهتر است بیشتر بودجه ی خود را روی خرید گوشواره ی بزرگ خرج کنید.

  • تم عروسی خود را فراموش نکنید

الهام گرفتن از تم عروسیتان به شما کمک بزرگی چه در انتخاب لباس عروس و چه در انتخاب سرویس جواهر عروس می کند. 

مثلا اگر تم عروسی شما سال 1920 اروپا است بهتر است از جواهرات پر زرق و برق و یا حتی هدبندهای جواهر استفاده کنید.

یا اگر تم کلاسیک را برای عروسیتان انتخاب کردید یک سرویس جواهر با مروارید زیبایی شما را دوچندان خواهد کرد.

  • بودجه را به باد ندهید

اولویت های خود را مشخص کنید و با توجه به اهمیت هر کدام، برای آنها بودجه در نظر بگیرید.

از همان ابتدا مشخص کنید که بودجه ی خرید جواهراتتان چقدر است و به قیمت سرویس جواهر عروس مورد علاقه تان دقت کنید. اگر بدون برنامه ریزی خرید کنید قطعا بعدها پشیمان می شوید.

ترند روز سرویس جواهر عروس چیست؟

چند سالی است که دیگر یک مد خاص وجود ندارد که همه مجبور به پیروی از آن شوند و اکثریت جامعه شبیه به هم دیده شوند. این روزها دیگر طیف گسترده ای از مدل ها و طرح ها روی بورس هستند و قابل استفاده. همه می توانیم خیلی راحت طبق سلیقه ی خودمان از بین طرح های روز خرید کنیم.

اما همیشه بعضی مدل ها بیشتر از بقیه مورد توجه هستند و اصطلاحا ترند شده اند. بیایید مد روز سرویس جواهر عروس را از زبان استفانی تایلر (Stephanie Tyler) بشنویم:

ما معمولا هر 2 تا 4 سال شاهد تغییرات بزرگ و ناگهانی در طراحی ها و شکل های سرویس جواهر و الماس هستیم. الماس مربعی با برش کوشن (cushion) به ویژه در طرح های هیلو (Halo) چندین و چند سال است که مد روز بوده و در سرویس جواهر عروس استفاده می شود؛ اما الان الماس با برش بیضی (oval) حرف اول را در طراحی جواهرات می زند. اما باید این نکته را بگویم که الماس با برش گرد برلیان همیشه جزو ترندهای روز جواهرات است و هیچوقت از مد نمی افتد.

در انتخاب یک سرویس جواهر عروس ایده آل و شیک باید علاوه بر نکاتی که گفتیم یک مورد دیگر را نیز در نظر بگیریم؛ آن هم چیزی نیست جز خرید از یک جواهری معتبر، شناخته شده و با طراحی های متنوع. انتخاب درست جواهری باعث می شود که هم از کیفیت و اصل بودن جواهر و سنگ های قیمتی به کار رفته در آن اطمینان داشته باشید و هم به دلیل قدرت طراحی و ساختی که دارند، بتوانید طرح های متنوعی را بررسی کنید و به بهترین انتخاب برسید.

جواهری زمردی (zomorodi.com) یکی از آن جواهری ها است که شما می توانید با خیال راحت از آنها خرید کنید و مطمئن باشید دست خالی از مغازه بیرون نمی آیید. این جواهری بیش از 150 سال است که در صنف طلا و جواهرات ایران مشغول به کار است. طراحی های متنوع این گالری شامل طرح های کلاسیک و مدرن است که تمامی سلیقه ها را پوشش می دهد. برای دیدن مجموعه کارهای متنوع و منحصر به فرد گالری زمردی به شبکه های اجتماعی آنها سر بزنید.

Instagram: https://instagram.com/zomorodijewelry?utm_medium=copy_link

Twitter: https://twitter.com/zomorodijewelry

Aparat: https://www.aparat.com/zomorodi_jewelry

Pinterest: https://www.pinterest.com/zomorodijewelry

جواهری زمردی کالکشن کامل، زیبا و متنوعی از سرویس جواهرات عروس دارد که می توانید از طریق لینک زیر آنها را ببینید و جواهر عروسی خود را انتخاب کنید:

https://zomorodi.com/fa/products/bridal-gold-sets

همچنین می توانید برای دریافت مشاوره و یا خرید، از طریق شماره های زیر با گالری زمردی در تماس باشید: 

021-55622715

09121509364


کد خبرنگار : 16