تاریخ : 1400,یکشنبه 05 دي18:36
کد خبر : 418777 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

برگزاری «روایت مادری» به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

سلسله نشست‌های هفتگی نقد و بررسی کتاب‌های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان «روایت مادری»به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار می شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ سلسله نشست‌های هفتگی نقد و بررسی کتاب‌های روایت شده از زبان مادران شهدا با عنوان «روایت مادری» با هدف تحقق منویات رهبر معظم انقلاب در خصوص استفاده از زلال قریحه شاعران در پاسداشت ادبیات جهاد و مقاومت توسط ادارات کل کتابخانه های عمومی استان ها و به میزبانی محافل ادبی برگزار می‌شود.

برگزاری «روایت مادری» به همت نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور

مطابق برنامه‌ریزی صورت گرفته این سلسله نشست‌ها از روز یکشنبه 5 دی ماه 1400 به میزبانی خراسان رضوی آغاز می‌شود و در ادامه روزهای یکشنبه هر هفته در استان‌های مختلف ادامه می‌یابد و به ترتیب استان‌های تهران،قم و زنجان در دی ماه میزبان این سلسله نشست خواهند بود.

بر این اساس کتاب «بانوی قرن: روایت داستانی از مادر شهیدان حسن، عباس و امیر اسماعیل‌زاده» نوشته سعیده زراعتکار از انتشارات «روایت فتح» روز یکشنبه 5 دی در استان خراسان رضوی در نشست «روایت مادری» مورد نقد بررسی قرار خواهد گرفت و در ادامه از مادران و خانواده‌های شهدا تجلیل خواهد شد. این کتاب همچنین دستمایه خلق «ترکیب بند جمعی» توسط شاعران عضو محافل ادبی خواهد بود.

در ادامه این سلسله نشست‌ها، کتاب «درگاه این خانه بوسیدنی است» نوشته زینب عرفانیان از انتشارات شهید کاظمی روز یکشنبه 12 دی ماه در استان تهران، کتاب «مهاجر سرزمین آفتاب: خاطرات کونیکو یامامورا (سبا بابایی) یگانه مادر شهید ژاپنی در ایران» نوشته حمید حسام از انتشارات سوره مهر در روز یکشنبه 19 دی ماه در استان قم و کتاب «انتهای بن بست دوم مادر شهیدان اسماعیل زاده زنجانی» نوشته مهسا سیفی از انتشارات مرکز حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس روز یکشنبه 26 دی ماه در استان زنجان، نقد و بررسی خواهد شد.