تاریخ : 1400,جمعه 17 دي17:53
کد خبر : 420141 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

برای ظرفیت‌های بانوان دانشگاه تهران بانک اطلاعاتی تشکیل می‌شود

رئیس دانشگاه تهران، استعدادیابی و برنامه‌ریزی برای توانمندسازی زنان در کانون ارزیابی مدیران را ضروری دانست و افزود: بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های بانوان دانشگاه در حوزه‌های اجرایی و مدیریتی تشکیل شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ به نقل از دانشگاه تهران، سید محمد مقیمی در نشست با منتخبی از بانوان هیأت علمی در دانشگاه تهران که در سالن شورای دانشگاه برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری و شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها، بر برنامه‌ریزی برای ارتقا و توسعه نقش زنان در دانشگاه تهران تاکید کرد و گفت: بر شایسته‌سالاری به عنوان معیار انتخاب مدیران تاکید داریم.

رئیس دانشگاه تهران، استعدادیابی و برنامه‌ریزی برای توانمندسازی زنان در کانون ارزیابی مدیران را ضروری دانست و افزود: بانک اطلاعاتی از ظرفیت‌های بانوان دانشگاه در حوزه‌های اجرایی و مدیریتی تشکیل شود.

شبکه‌سازی زنان دانشگاه تهران، تشکیل شبکه زنان کارآفرین دانشگاه تهران، ایجاد شورای سیاستگذاری زنان و خانواده و فعال‌سازی دبیرخانه‌ای برای پیگیری اجرای مصوبات این شورا و همچنین طراحی و برگزاری جشنواره‌ای به مناسبت روز زن با مشارکت اعضای هیأت علمی، کارکنان و دانشجویان در حوزه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی زنان از دیگر محورهایی بود که رئیس دانشگاه تهران در نشست با منتخبی از بانوان هیأت علمی مطرح کرد.

فاطمه یزدیان، مشاور رئیس دانشگاه تهران در امور بانوان و خانواده نیز با تشریح ترکیب جنسیتی دانشجویان، اعضای هیأت علمی و کارکنان دانشگاه تهران، از تشکیل ۸ کارگروه ویژه بانوان در دانشگاه تهران با عناوین پژوهشی، فرهنگ و ارتباطات، تحول اداری و اصلاح مقررات، آموزشی، سلامت، ورزشی، خانواده و تعیین اطلس بانوان و شناخت توانمندی‌ها و مشکلات خبر داد.

مشاور رئیس دانشگاه تهران در امور بانوان و خانواده، از شبکه‌سازی علمی و اجرایی بین بانوان هیأت علمی دانشگاه تهران به عنوان برنامه دیگر در حال انجام نام برد و تاکید کرد: لازم است که با همکاری اعضای هیأت علمی، این شبکه‌سازی را در بحث‌های بین‌المللی نیز داشته باشیم.

وی بر بکارگیری بانوان بر اساس شایستگی‌ها و توانمندی‌هایشان در سطوح مختلف مدیریتی در دانشگاه تاکید کرد و گفت: شناسایی بانوان موفق کارآفرین در دانشگاه، مهارت‌آموزی دانشجویان دختر و راه‌اندازی رشته‌های مرتبط و مورد نیاز زنان، از جمله محورهایی است که توسط حوزه مشاور امور زنان در حال پیگیری است.

یزدیان نسبت به ارتقای خدمات رفاهی و ورزشی ویژه برای بانوان در دانشگاه تهران تاکید کرد و خواستار حمایت از بانوان سرپرست خانوار شاغل در دانشگاه شد.

گسترش بکارگیری اعضای هیأت علمی زن در امور مدیریتی و تحول‌زایی در دانشگاه، افزایش امکانات رفاهی و طرح دغدغه‌های فرهنگی از مهمترین محورهای مورد اشاره اعضای هیأت علمی حاضر در نشست با رئیس دانشگاه، مشاوران رئیس و مدیرکل حوزه ریاست و روابط عمومی دانشگاه تهران بود.