تاریخ : 1400,چهارشنبه 22 دي12:55
کد خبر : 420684 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

لزوم الحاق بسته ده‌گانه حمایتی و نامه‌ پورابراهیمی به «رئیسی»

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، در این نامه از رییس جمهور خواست با توجه به حساسیت بالای بازارسرمایه نسبت به مولفه‌های مندرج در قوانین بودجه 1401 ، بسته حمایتی کمیسیون اقتصادی مجلس و دولت که چندی پیش توسط وزارت اقتصاد پیشنهاد شده بود را به لایحه بودجه الحاق و به مجلس ارائه دهد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در نامه‌ای از رییس جمهور خواست تا با بسته حمایتی کمیسیون اقتصادی مجلس و دولت از بازار سرمایه (ذیل موارد مندرج در بودجه 1401) موافقت کند.

لزوم الحاق بسته ده‌گانه حمایتی  و نامه‌ پورابراهیمی به «رئیسی»

محمدرضا پور ابراهیمی در پیوست این نامه، پیشنهادهایی را نیز از طرف کانون نهادهای سرمایه‌گذاری ایران و کانون کارگزاران بورس و اوراق بهادار برای تکمیل گزارش بسته حمایتی کمیسیون اقتصادی مجلس و دولت از بازار سرمایه ارایه کرد.

سید احسان خاندوزی نیز در تشریح جلسه خود با اعضای کمیسیون اقتصادی گفت: در این جلسه نمایندگان در زمینه بازار سرمایه، حمایت از سهامداران خرد، خزانه‌داری، پرداخت هزینه‌های مربوط به کتابخانه‌های کشور و استان‌های مختلف مسائلی را مطرح کردند که پاسخ‌هایی ارائه شده اکثریت نمایندگان را اقناع کرد.

وی با بیان اینکه بورس آینه تمام نمای اقتصاد ایران است، گفت: تمام بخش‌ها، وزارتخانه‌ها، تحولات خارجی و داخلی در آینه بورس منعکس می‌شوند، دولت وظیفه دارد تلاش کند سازماندهی بورس شفاف و رقابتی باشد و از سهامداران و گروه‌هایی که صدای آنها کمتر شنیده می‌شود و اکثریتی که از سال 99 تا کنون به جمعیت این گروه به شدت اضافه شده است حمایت کند.

وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه برخی از نمایندگان دغدغه‌هایی داشتند مبنی بر اینکه اجزای بسته 10پیشنهادی دولت که در ستاد اقتصادی برای صنایع بورسی تصویب شده بود بازتابی در لایحه بودجه نداشته است، ادامه داد: با توجه به اصرار وزارت امور اقتصادی و دارایی، سازمان بورس و موافقت رئیس جمهور مقرر شد اجزایی که نیازمند بودجه است در مصوبه‌ای رسمی و با امضاء رئیس جمهور به مجلس تقدیم شود تا رسما به عنوان پیام حمایت دولت از صنایع بورسی در زمره مصوبات لایحه بودجه 1401 قرار بگیرد.