تاریخ : 1400,دوشنبه 27 دي15:43
کد خبر : 421228 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

یارانه ۱۹ میلیارد دلاری هند برای کود به کشاورزان

هند حدود ۱۹ میلیارد دلار در بودجه دولتی سال مالی آینده به شرکتهای تولید کود اختصاص می دهد تا محصولاتشان را به کشاورزان با قیمت پایین‌تر از نرخ بازار بفروشند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، بلومبرگ به نقل از منابع آگاه گزارش کرد وزارت دارایی هند ۱.۴ تریلیون روپیه (۱۸.۸ میلیارد دلار) برای یارانه کود در بودجه سال مالی آینده در نظر گرفته است که به دلیل افزایش هزینه‌های مواد خام، بالاتر از ۱.۳ تریلیون روپیه در سال مالی منتهی به ۳۱ مارس است. مذاکرات در جریان است و هنوز تصمیم نهایی در این باره گرفته نشده است.

این یارانه افزایش یافته در آستانه انتخابات محلی حساس و تلاش حزب حاکم بارتیا جاناتا برای جلب آرای کشاورزان پس از اعتراضات گسترده‌ به قوانین جدید و پیروزی در لغو آنها داشتند، برنامه ریزی می‌شود. حدود ۶۰ درصد از جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون نفری هند مستقیم یا غیرمستقیم برای امرار معاش به زراعت وابسته هستند و جلب آرای آنها برای پیروزی در انتخابات کلیدی محسوب می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، دولت هند یارانه کود را در سال مالی جاری در ابتدا ۸۰۰ میلیارد روپیه تخصیص داده بود اما در بحبوحه اعتراضات کشاورزان، میزان این یارانه را افزایش داد.


کد خبرنگار : 91