تاریخ : 1400,سه شنبه 28 دي22:07
کد خبر : 421414 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

بیانیه ائتلاف سعودی درباره حملات مداوم به صنعاء

در حالی که در حملات ائتلاف سعودی به نقاطی در صنعاء بیش از 20 غیرنظامی کشته یا زخمی شده‌اند، ائتلاف مدعی زدن پایگاه‌های نظامی در این حملات شده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، ائتلاف متجاوز به یمن درباره حملات اخیر خود به نقاطی در صنعاء اطلاعیه‌ای صادر کرد.

بر اساس گزارش شبکه «العربیه»، ائتلاف سعودی مدعی شد:«حملاتی هوایی به پایگاه‌ها و اردوگاه‌های شبه‌نظامیان حوثی در صنعاء انجام شد و در این حملات، مخازن (ذخایر تسلیحاتی) و سیستم ارتباطی پهپادهای حوثی‌ها در جبل النبی شعیب منهدم شد.»

پایگاه خبری شبکه المسیره، نوشت: «شمار قربانیان حمله دوشنبه شب جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی به محله «اللیبی» در شهرستان «معین» واقع در استان صنعاء به ۱۲ شهید و ۱۱ مجروح که برخی از آن‌ها زن و کودک هستند، رسیده است و انتظار می‌رود که شمار قربانیان افزایش یابدبه ویژه که هنوز برخی قربانیان در زیر آوار هستند و عملیات امدادرسانی به آن‌ها ادامه دارد».(جزئیات بیشتر)

ائتلاف سعودی که عملیات دیروز (دوشنبه) موفق ارتش یمن علیه ابوظبی معروف به «اعصار الیمن» را برنتافت دست به این حملات سنگین علیه صنعاء زد.

«یحیی سریع» سخنگوی نیروهای مسلح یمن امروز (سه شنبه) درباره نوع موشک‌ها و پهپادهایی که در عملیات دیروز علیه ابوظبی به کار گرفته شد، توضیحاتی داد.

وی در توییتر نوشت: موشک‌هایی که در عملیات "إعصار الیمن" (طوفان یمن) به کار گرفته شد موشک‌های بالدار از نوع قدس ۲ هستند؛ پالایشگاه نفت در منطقه "المصفح" و فرودگاه ابوظبی با چهار موشک از این نوع هدف گرفته شدند.

سریع افزود: یک موشک بالستیک از نوع "ذوالفقار" نیز فرودگاه دبی را هدف گرفت. اما پهپادهای "صماد ۳" نیز تعدادی از اهداف مهم و حساس را هدف گرفتند.


کد خبرنگار : 91