تاریخ : 1400,چهارشنبه 29 دي18:10
کد خبر : 421506 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

پاسخ موشکی جوان فلسطینی در بیان رهبر معظم انقلاب +عکس

دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با انتشار لوح «از سنگ تا موشک» با طرح مقاومت مردم فلسطین روزه غزه را گرامی داشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ در 29 دی ماه سال 1387 مردم غزه پس از مقاومت 22 روزه در برابر حمله رژیم صهیونیستی اسرائیل موسوم به «عملیات سرب گداخته»، آنان را وادار به عقب نشینی کردند و ابهت پوشالی اسرائیل را از میان بردند. 29 دی به این مناسبت «روز غزه» نامیده شده است. دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای با انتشار لوح «از سنگ تا موشک» با طرح مقاومت مردم فلسطین این روز را گرامی داشت.

پاسخ موشکی جوان فلسطینی در بیان رهبر معظم انقلاب +عکس

این طرح بر اساس یکی از جملات امام خامنه‌ای در بیانات امسال طراحی شده است. در 17 اردیبهشت ماه 1400 رهبر معظم انقلاب طی سخنرانی تلویزیونی به مناسبت روز جهانی قدس درباره جوانان فلسطینی فرمودند: «مجاهدت فلسطینیان و خون پاک شهیدان مقاومت، توانسته است این پرچم مبارک را برافراشته نگه‌ دارد و قدرت درونی جهاد فلسطینی را صدها برابر کند؛ جوان فلسطینی یک روز با پرتاب سنگ از خود دفاع میکرد و امروز با پرتاب موشکِ نقطه‌زن به دشمن پاسخ می‌دهد.»

در هفتم دی‌ماه سال 1387 هجری شمسی، رژیم صهیونیستی در حمله‌ای وحشیانه، نوار غزه را هدف حملات جنگنده‌های خود قرار دارد که این حمله 22 روز به طول انجامید و در نتیجه آن بسیاری از منازل مسکونی، بیمارستان‌ها، مدارس، مساجد و درمانگاه‌ها و زیرساخت‌ها و تأسیسات نوار غزه تخریب شدند و شمار زیادی از غیرنظامیان از جمله کودکان و زنان بی‌گناه به شهادت رسیدند.

براساس آمارهای ارائه شده، در جنگ 22 روزه، 1455 نفر شهید شدند که 404 نفر از آن‌ها را کودکان و 115 نفر را نیز زنان تشکیل می‌دهند و تعداد مجروحان جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی نیز 5303 نفر برآورد شد که از این تعداد 1815 نفر کودک بودند.

جمهوری اسلامی ایران که همواره حامی محور مقاومت و مردم مظلوم فلسطین بوده است، در نخستین سالروز جنگ 22 روزه با هدف بازگویی مظلومیت مردم فلسطین و رساندن صدای این مظلومیت به گوش آزادگان جهان و همچنین، تجلیل از حماسه‌آفرینی محور مقاومت، روز 29 دی‌ماه را «روز ملی غزه» نام‌گذاری کرد.