تاریخ : 1400,چهارشنبه 29 دي18:36
کد خبر : 421508 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

وحیدی به مناطق سیل‌زده استان کرمان سفر کرد

وزیر کشور با سفر به مناطق سیل‌زده استان کرمان از شهرهای جیرفت، منوجان، زهکلوت و رودبار جنوب‌ بازدید میدانی خواهد داشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ احمد وحیدی وزیر کشور با هدف بررسی آخرین وضعیت امداد رسانی ها به شهرها و روستاهای سیل زده در جنوب و شرق کرمان و شمال شرق هرمزگان وارد استان کرمان شد.

به رغم تلاش ها و تمهیدات انجام شده از سوی عوامل استانداری و مدیریت بحران دو استان کرمان و هرمزگان متاسفانه به دلیل بارش های سیل آسا تاکنون به تعدادی از روستاها و شهرهای منطقه خسارت وارد شده است.

در  اثر این بلای طبیعی برق، آب و راههای دسترسی به بخش مهمی از روستاهای سیل زده قطع شده است.

وزیر کشور با سفر به مناطق سیل‌زده به دنبال  بسیج امکانات استانی و فعال سازی ظرفیت های موجود دستگاههای حاکمیتی و اجرایی برای سرعت بخشی به  کمک‌رسانی به شهرها و روستاهای گرفتار در سیل است.

قرار است در این سفر از نزدیک از شهرهای سیل زده، جیرفت، منوجان، زهکلوت، رودبار جنوب، بازدید میدانی به عمل آورد.

درخواست اضطراری برای کمک به سیل زدگان کرمان‌

زینی‌وند استاندار کرمان نیز با اشاره به آبگرفتگی 5064 خانه در مناطق سیل‌زده که 3هزار از آن در شهرستان رودبار قرار دارد، از دکتر وحیدی درخواست کرد دستگاهها و نیروهای نظامی تجهیزات لازم را آنی به جنوب استان کرمان ارسال کنند.

وی برای کمک سریعتربه مردم درخواست کرد هر تعداد دستگاه سنگین در شهرستان جیرفت وجود دارد حتی از بخش خصوصی به زهکلوت ، جازموریان ،قلعه گنج و منوجان ارسال شود.

علی زینی‌وند در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان کرمان با تاکید براینکه تمرکز ما اکنون روی نجات جان مردم است، گفت خانه های در معرض خطر را تخلیه کنید ولو به اجبارباشد.

آغاز مرمت و بازگشایی راه‌های مناطق سیل‌زده کرمان

سرپرست اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای جنوب استان کرمان با اشاره به حجم سنگین سیلاب‌ها ظرف 72 ساعت گذشته در جنوب کرمان اظهار داشت:با توجه به ایجاد بستر مناسب برای تردد مردم و اکیپ های امدادی ، کار بازگشایی محورهای خسارت دیده و متاثر از سیلاب چند روز گذشته در شهرستانها و مناطق سیل زده جنوب کرمان از صبح امروز آغاز شد.

مجتبی محمودی با بیان اینکه همچنان در برخی از مناطق سیل زده سیلاب و طغیان رودخانه ها فروکش نکرده است افزود :اولویت بازگشایی راهها در مناطق سیل زده با محورهای شریانی و اصلی است و تمام امکانات ماشین آلات سنگین راهداری در مناطق سیل زده بسیج شده است.

وی افزود: همچنان 2 محور اصلی ،5محور فرعی و 45 راه روستایی همچنان بعلت طغیان رودخانه ها و سیلابی بودن در جنوب کرمان مسدود است افزود :با شرایط طغیان رودخانه ها عملا هیچ عملیات راهداری در بستر رودخانه های سیلابی تا کاهش سیلاب نمی توان انجام داد.

وی گفت :طبق براوردها تا کنون بیش از45 پل و ابنیه فنی بین 20 تا 50 درصد دُچار خسارت شده است.

اسکان هزار خانوار در سیل کرمان

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان نیز خواستار امدادرسانی فوری هوایی به شرق استان کرمان شد و گفت شرایط برای امدادرسانی هوایی به روستاهای در محاصره سیل ریگان وجود دارد اما زمین فعلا شرایط سخت است .

محمد فلاح افزود: بیش از 300 روستا دراستان کرمان در محاصره سیل قرار دارند و در مناطق درگیر به 10 هزار نفر امدادرسانی شده و هزار خانوار اسکان اضطراری یافته‌اند. 11 شهرستان درگیر سیل شده اند وامروز وزیر کشور برای بازدید از مناطق سیل زده به کرمان سفر می کند.