تاریخ : 1400,چهارشنبه 29 دي18:41
کد خبر : 421509 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

مراسم رونمایی از سردیس چهره طاهره طاهریان برگزار شد

مراسم رونمایی از سردیس چهره طاهره طاهریان به پاس نیم قرن تلاش در عرصه ورزش زنان در سالن فارسی آکادمی ملی المپیک و با حضور سید رضا صالحی‌امیری رئیس کمیته ملی المپیک، کیکاووس سعیدی، محمدرضا داورزنی، سعید فائقی، محمود خسروی‌وفا، مهدی علی‌نژاد، علی رغبتی، نصرالله سجادی و جمعی از روسای فدراسیون‌ها و نواب رئیس بانوان برگزار شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ سیدرضا صالحی‌امیری در این مراسم اظهار داشت: همواره سرمایه انسانی در یک انسان خاص در حد اعلا متجلی و به سرمایه نهادین تبدیل می‌شود. در میان زنان تاثیرگذار ورزش ایران نام خانم طاهریان می‌درخشد و من بارها وی را بانوی اول ورزش ایران نامیدم‌. وی همواره دنبال توسعه ورزش زنان بود.

مراسم رونمایی از سردیس چهره طاهره طاهریان برگزار شد

وی در ادامه افزود: زنان ایران زمین همواره منشا غرور و عزت کشور بوده، هستند و خواهند بود. اگر طاهریان در ورزش ایران درخشید در کنار وی یک خانواده موفق حضور داشتند.

رئیس کمیته ملی المپیک خطاب به ورزشکاران و قهرمانان زن ورزش ایران گفت: باید بدانید انسان‌های زیادی در ورزش سختی و مشقت زیادی کشیدند تا شما امروز به این جایگاه و سکو برسید و باید قدردان آنها باشید.

در ادامه این مراسم محمود خسروی‌وفا و سعید فائقی در خصوص جایگاه و نقش خانم طاهریان در ورزش بانوان صحبت کردند.

طاهره طاهریان در مراسم رونمایی از تندیس خود که امروز برگزار شد، ضمن تشکر از صالحی‌امیری که برگزارکننده این مراسم بود و دیگر مدیران حاضر در مراسم گفت: از ریاست کمیته به دلیل خلق ایده جدید در کمیته تشکر می‌کنم و همچنین تشکر ویژه‌ای دارم از آقای خسروی‌وفا به دلیل همراهی و رعایت عدالت جنسیتی در ورزش معلولان.

وی با بیان اینکه نمی خواهم امروز در مورد عملکرد کمیته صحبت کنم چون اصلا ضرورتی ندارد، خاطرنشان کرد: اما باید تاکید کنم که راه‌اندازی موزه ملی ورزش، توجه به تاریخ شفاهی و تشکیل و فعال کردن کمیسیون‌ها از دستاوردهای مهم کمیته بوده است.

طاهریان با اشاره برگزاری مراسم امروز تاکید کرد: باید بگویم آنچه در ورزش زنان بعد از انقلاب صورت گرفته حاصل تلاش همه بانوان بوده و البته همراهی مرحوم هاشمی رفسنجانی، خانم فائزه هاشمی و مدیران کل ورزش همه استان‌ها و شهرستان‌ها که در توسعه ورزش بانوان تاثیر گذار بوده است. در این میان بنده به عنوان خدمتگزار فعالیت کرده‌ام.

وی تصریح کرد: من به عنوان عضوی کوچک در ورزش بانوان فعالیت کرده، به همین دلیل برای این مراسم و اینکه اولین مدیر زن برای برگزاری آن باشم، مقاومت زیادی کردم. امیدوارم این روند در مورد دیگر مدیران زن هم ادامه داشته باشد.