تاریخ : 1400,جمعه 01 بهمن19:12
کد خبر : 421655 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

روش برنامه ریزی ویدیوهای لایو و ریلز اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است نخواهید ریلزهای خود را فوراً آپلود کنید، در عوض، بخواهید آن را زمان‌بندی کنید. همچنین، ممکن است شخصی بخواهد لایو خود را برنامه ریزی کند. در این صورت، ویژگی داخلی اینستاگرام به شما کمک می کند تا زمان لایو خود را مستقیماً از برنامه زمان بندی کنید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ ریلز اینستاگرام یک ویژگی فیلم‌سازی کوتاه در برنامه موجود است که به شما امکان می‌دهد با استفاده از چندین فیلتر، استیکر و آهنگ ویدیوهای کوتاه ایجاد کنید. علاوه بر این، پلت فرم رسانه های اجتماعی همچنین به ما اجازه می دهد تا با دنبال کنندگان خود به صورت زنده فعالیت کنیم. در اینجا، چند نکته سریع را به اشتراک گذاشته‌ایم که اگر به طور منظم Reels می‌سازید و لایو می گذارید مفید خواهد بود.

روش برنامه ریزی ویدیوهای لایو و ریلز اینستاگرام

نحوه برنامه ریزی ویدیوهای لایو و ریلز اینستاگرام

گاهی اوقات ممکن است نخواهید ریلزهای خود را فوراً آپلود کنید، در عوض، بخواهید آن را زمان‌بندی کنید. همچنین، ممکن است شخصی بخواهد لایو خود را برنامه ریزی کند. در این صورت، ویژگی داخلی اینستاگرام به شما کمک می کند تا زمان لایو خود را مستقیماً از برنامه زمان بندی کنید. با این حال، اگر می‌خواهید ویدیوهای Reels خود را زمان‌بندی کنید، باید از یک برنامه شخص ثالث کمک بگیرید. در اینجا روند نحوه برنامه ریزی ویدیوهای لایو و ریلز اینستاگرام آورده شده است.

نحوه برنامه ریزی ویدیوی لایو اینستاگرام

با تماشای ویدیوی لایو اینستاگرام، اگر پخش زنده خود را برنامه ریزی می کنید، اینستاگرام نیز قبل از پخش زنده به شما یادآوری می کند. برای برنامه ریزی یک ویدیوی زنده در اینستاگرام، به هیچ برنامه شخص ثالثی نیاز ندارید. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

مرحله 1: برنامه اینستاگرام خود را در گوشی هوشمند باز کنید.

مرحله 2: روی نمادPlus که در گوشه سمت راست بالا قرار دارد و سپس گزینه Live کلیک کنید.

مرحله 3: اکنون می توانید گزینه زمان بندی را در سمت چپ مشاهده کنید.

مرحله 4: سپس باید عنوان ویدیو و زمان شروع پخش خود را وارد کنید. اینستاگرام به شما این امکان را می دهد که ویدیوی خود را تا 90 روز قبل برنامه ریزی کنید.

مرحله 5: پس از انجام مراحل فوق، روی گزینه Schedule live video کلیک کنید.

نحوه برنامه ریزی ریلزهای اینستاگرام

همانطور که در بالا ذکر شد، باید یک برنامه شخص ثالث را دانلود کنید تا ویدیوهای Reels اینستاگرام خود را برنامه ریزی کنید. برنامه ای به نام « Preview» به شما کمک می کند تا ویدیوهای Reels خود را برنامه ریزی کنید که می توانند از فروشگاه Google Play یا Apple App Store دانلود شوند. در اینجا راهنمای گام به گام نحوه زمان بندی ویدیوهای Reels اینستاگرام است.

مرحله 1: ابتدا برنامه Preview را دانلود کرده و برنامه را اجرا کنید.

مرحله 2: اکنون برنامه را باز کرده و با شناسه و رمز عبور اینستاگرام خود وارد شوید.

مرحله 3: باید روی برگه Reels و سپس نماد Plus که در سمت راست بالا قرار دارد ضربه بزنید.

مرحله 4: می‌توانید ویدیوهای Reels را از گالری خود اضافه کنید، یا هر ریلز دیگری را نیز فیلمبرداری یا ارسال مجدد کنید.

مرحله 5: اکنون در صفحه نمایش داده می شود و سپس روی ویدیوی Reels ضربه بزنید و گزینه ویرایش را دریافت خواهید کرد.

مرحله 6: گزینه هایی مانند زمان بندی ریلز های شما وجود خواهد داشت.

مرحله 7: روی آن کلیک کنید و زمان مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مرحله 8: در آخر، روی گزینه تایید ضربه بزنید تا ویدیوی Reels برنامه ریزی شود. علاوه بر این، همین امر به کاربران اجازه می دهد تا هشتگ ها و زیرنویس ها را بر اساس پست های خود پیدا کنند. همچنین، پس‌زمینه ویدیوی Reels خود را تغییر می‌دهید، هر پستی را دوباره به اشتراک ‌گذارید و بسیاری موارد دیگر...