تاریخ : 1400,یکشنبه 03 بهمن18:45
کد خبر : 421850 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

مادرانه‌ای برای غافلگیری مجریانِ شبکه افق

ویژه برنامه «شبیه مادرم» به مناسبت میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن با دعوت از میهمانانی از جامعه هنری، ورزشکاران، خوانندگان و خانواده شهدای مدافع حرم و مدافع وطن از شبکه افق سیما پخش شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم؛ در ابتدای این برنامه لیلا بیگلری همسر شهید مدافع حرم سعید انصاری به بیان خاطراتی پرداخت و گفت: در دی‌ماه 1394 و همزمان با روز میلاد حضرت زهرا (س) از معراج شهدا با من تماس گرفتند و خبر شهادت را اعلام کردند. در زمان حیات شهید انصاری وقتی که از ایشان سؤال کردم که روز زن چه هدیه ای برای من تدارک دیده‌ای؟ جواب داد که خودم بهترین هدیه‌ام و با شهادت‌شان بهترین هدیه را به ما و کشور تقدیم کرد.

مادرانه‌ای برای غافلگیری مجریانِ شبکه افق

اذن شهادت شهید مدافع وطن از حضرت زهرا (س)

منصوره رحمتی همسر شهید مدافع وطن مرتضی چگینی خاطرات جالبی از مراسم روز زن تعریف کرد و گفت: شهید چگینی ارادت خاصی به حضرت زهرا (س) داشت و اذن شهادتش را از خانم فاطمه زهرا (س) گرفت و در لحظه شهادت سه مرتبه ذکر یا زهرا را زمزمه کردند و به شهادت رسیدند.

در ادامه برنامه روح‌الله رستمی قهرمان وزنه برداری جهان به همراه  مادرش میهمان «شبیه مادرم» شد و افزود: خودم می‌دانم که در سال‌های کودکی و نوجوانی خیلی مادرم را اذیت کردم و فکر می‌کنم که پدران ما هشت سال دفاع مقدس را جنگیدند و پس از آن این مادران ما بودند که ایثار و جهادشان آغاز شد.

مادری که هیچ کدام از مسابقات ورزشی پسرش را ندید

وی ادامه داد: این فرشتگان آسمانی با فداکاری و ایثار خود، افراد بزرگی را برای خدمت به جامعه اسلامی پرورش دادند و هیچ هدیه‌ای جهت جبران بخشی از زحمات آنها در دنیا وجود ندارد. جایگاه اصلی این مادران همان بهشت برین بوده که خداوند وعده داده است.

رستمی تصریح کرد: امیدوارم دو مدال جهانی من ذره‌ای از زحمات و تلاش‌های مادرم را جبران کرده باشد و از ایشان می‌خواهم که در این روز مبارک مرا حلال کنند.

مادر روح الله رستمی نیز اضافه کرد: من چون طاقت دیدن مسابقات فرزندم را ندارم و دچار استرس و نگرانی می‌شوم تنها برای موفقیت همه ورزشکاران دعای خیر می‌کنم که همیشه در همه عرصه‌های جهانی موفق و پیروز باشند.

اولین هدیه محسن قاضی مرادی به همسرش

در ادامه برنامه مهوش وقاری هنرمند کشورمان مهمان ویژه برنامه «شبیه مادرم» شبکه افق شد و گفت: مدت چهل و یک سال با محسن قاضی مرادی زیر یک سقف زندگی کردم و در این مناسبت ها به دلیل اینکه با مادرم در یک ساختمان زندگی می‌کردیم اول خانه مادرم و بعد خانه مادر همسرم می‌رفتیم و جشن می‌گرفتیم.

وی اظهار کرد: مشکل الان جوانان که ابتدا میهمان منزل کدام مادر شوند و تبریک بگویند را به صورت تفاهم نانوشته‌ای از همان ابتدا حل کرده بودیم و این چالش امروز جوانان را هرگز نداشتیم.

وقاری در خصوص هدایای روز زن به خاطره اوایل ازدواج خود اشاره کرد و گفت: محسن قاضی مرادی چون در ابتدای زندگی مشترک، کار هنری با صدف انجام می‌داد، یک اثر زیبایی به عنوان قاب صدف به من هدیه داد و چون این هدیه عاشقانه بود، هنوز برای من یک هدیه خاص است و امروزه کمبود آن هدیه‌ها به شدت احساس می‌شود.

این بازیگر کشورمان معتقد است که آدم‌ها باید بی‌نهایت مهربان، بخشنده و صبور باشند تا به یک مادر تبدیل شوند.

ماجرای مادری که با دیدن فرزندش به گریه افتاد

حسین حقیقی خواننده جوان کشور مهمان بعدی برنامه بود، که به دعاهای مادرش اشاره کرد و گفت: دعای خیر و پربرکت مادرم همیشه بدرقه راه و مسیر زندگی و فعالیت هنری‌ام بوده و دعای شاخص مادرم همیشه این بود الهی خدا عاقبتت را بخیر کند.

وی افزود: توصیه می‌کنم که همیشه دستان مادرتان را ببوسید و با این کار به آنها یادآوری کنید که من هنوز هستم و به دعای شما نیاز دارم.

حقیقی به بیان خاطره‌ای از دوران کودکی خود پرداخت و گفت: در سال 1370 زمانی که هنوز به شکل امروزی تلفن در خانه ها وجود نداشت، یک روز برای مسابقه فوتبال صبح زود از خانه خارج شدم و غروب به خانه برگشتم؛ که زمانی که مادرم مرا دید از شدت نگرانی جلوی من به گریه افتاد.

در حالی که فاطمه سادات و حسین متولیان مجریان برنامه «عصر شیرین» شبکه افق تصور می‌کردند برنامه به پایان رسیده، در اقدامی غافلگیرکننده مادران‌شان میهمان برنامه شدند و با خواندن دعای خیر و عاقب بخیری برای جوانان، برنامه به پایان رسید.