تاریخ : 1400,دوشنبه 04 بهمن01:55
کد خبر : 421896 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

شفافیت ۲۶ هزار میلیارد تومانی کمیسیون تلفیق برای شرکت‌ ملی گاز

سخنگوی کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی از شفاف شدن ۲۶ هزار میلیارد تومانی بخشی از درآمدهای شرکت ملی گاز و گنجاندن آن در ردیف های بودجه عمومی کشور خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایرنا، رحیم زارع در توضیح جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱ که با حضور وزیر نفت و تعدادی از مدیران این وزارت خانه تشکیل شد، به خبرنگاران گفت: چندین دهه است که درآمدهای شرکت‌های دولتی آشکار نیست و این درآمدها وارد درآمدهای عمومی کشور یعنی معیشت مردم نمی شود. اما مجلس یازدهم از سال گذشته به این تاریک‌خانه ها ورود کرده است.

شفافیت ۲۶ هزار میلیارد تومانی کمیسیون تلفیق برای شرکت‌ ملی گاز

سخنگوی کمیسیون‌ تلفیق بودجه ۱۴۰۱ مجلس اضافه کرد: در راستای همین شفافیت، عصر امروز کمیسیون تلفیق ۲۶ هزار میلیارد تومان از مجموع ۱۵۵ هزار میلیارد تومان درآمدهای شرکت ملی گاز را که دولت هیچ اشاره ای در لایحه بودجه به آن نکرده بود شفاف کرد و به ردیف های بودجه اضافه شد.

زارع تاکید کرد: این رقم ۲۶ هزار میلیارد تومان تنها بخشی از درآمدهای شرکت ملی گاز است که در بخش درآمدی بودجه اضافه شد و ان شاءالله در بخش هزینه‌ها، آن را برای بخش‌هایی که نفع آن به همه مردم برسد، تصویب خواهیم کرد.