تاریخ : 1400,دوشنبه 04 بهمن17:43
کد خبر : 421968 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

رئیسی: ایران به‌دنبال گسترش تعامل با کشورهای مسلمان

آیت‌الله رئیسی گفت: ایران در سیاست خارجی خود به دنبال گسترش تعامل با همه کشورهای جهان و به ویژه کشورهای همسایه و مسلمان است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امروز در تهران استوارنامه «اسماعیل عبدالمناپ» سفیر جدید برونئی را دریافت کرد.

رئیسی: ایران به‌دنبال گسترش تعامل با کشورهای مسلمان

رئیس‌جمهور در مراسم دریافت استوارنامه این سفیر جدید با اشاره به روابط فرهنگی دو ملت گفت: روابط دو کشور برآمده از رابطه قلبی دو ملت مسلمان است و ضروری است روابط سیاسی، اقتصادی و تجاری دو کشور نیز بر مبنای این روابط گسترش یابد.

وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در سیاست خارجی خود به دنبال گسترش تعامل با همه کشورهای جهان و به ویژه کشورهای همسایه و مسلمان است. امیدواریم همکاری‌ها و تعاملات دوستانه دوجانبه ایران و برونئی، بیش از پیش به عرصه روابط منطقه‌ای و بین‌المللی دو کشور نیز گسترش یابد.

«اسماعیل عبدالمناپ» سفیر جدید برونئی دارالسلام نیز در این مراسم با ابلاغ سلام پادشاه کشورش به دکتر رئیسی گفت: به عنوان سفیر برونئی تمام تلاش خود را برای گسترش و تعمیق روابط و همکاری‌های دو ملت مسلمان برادر و دوست به کار خواهم گرفت.

رئیس جمهور همچنین استوارنامه سفیر جدید الجزایر را دریافت کرد.