تاریخ : 1400,دوشنبه 04 بهمن20:54
کد خبر : 421993 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

محصولات زمزم در آستانه ورود به تاجیکستان

در تماس تلفنی علی عبدی مدیر عامل محترم زمزم ایران و معروف جان عبدالرحمان اف دبیر اول سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران در خصوص ظرفیت های همکاری این شرکت با تجار تاجیکستانی و شروع روابط جهت حضور در بازار تاجیکستان گفتگو صورت گرفت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، در تماس تلفنی علی عبدی مدیر عامل محترم زمزم ایران و معروف جان عبدالرحمان اف دبیر اول سفارت جمهوری تاجیکستان در ایران در خصوص ظرفیت های همکاری این شرکت با تجار تاجیکستانی و شروع روابط جهت حضور در بازار تاجیکستان گفتگو صورت گرفت. طی این گفتگو عبدالرحمان اف بر مشترکات فرهنگی دو کشور و زبان مشترک ایران و تاجیکستان تأکید نموده و به ظرفیت‌های فراوان کشور تاجیکستان از جمله آب شیرین فراوان و بازار مناسب اشاره نمود.

محصولات زمزم در آستانه ورود به تاجیکستان

در ادامه عبدی با اشاره به ۶۷ سال سابقه درخشان شرکت زمزم ایران در تولید نوشیدنی ابراز امیدواری کرد که این شرکت بعنوان اولین شرکت تولیدکننده نوشابه ایرانی بتواند به ملت بزرگ تاجیکستان معرفی شده و کالای متناسب ذائقه این مردم هم زبان و هم فرهنگ به آنان ارائه گردد. همچنین در ادامه از سفیر محترم جمهوری تاجیکستان و دیگر مسئولین سفارتخانه دعوت شد تا با حضور در کارخانه تولیدی زمزم در تهران با نحوه تولید محصولات و آخرین تغییر و تحولات این صنعت آشنا شده و مسیر برای گسترش همکاری‌ها هموارتر شود.

همچنین آقای عبدالرحمان اف ضمن ابراز تأسف بابت سال‌ها فرصت از دست رفته جهت معرفی محصولات زمزم به مردم تاجیکستان و ابراز امیدواری برای آغاز هر چه سریع‌تر همکاری‌ها، از شرکت زمزم ایران دعوت نمودند تا در نمایشگاه معرفی محصولات ایرانی به مردم تاجیکستان که به زودی در شهر دوشنبه تاجیکستان آغاز به کار خواهد کرد، شرکت کند که مورد استقبال مدیرعامل زمزم قرار گرفت.

همچنین عبدالرحمان اف اشاره کرد که شرایط جهت گسترش مناسبات اقتصادی و تولید برون مرزی در جمهوری تاجیکستان بسیار مهیاست و شرایط اقتصادی این کشور از نظر مالیات، نیروی کار و هزینه‌های صنعتی سخت گیرانه نبوده و در صورت راه‌اندازی کارخانه تولید محصولات زمزم در تاجیکستان، امکان صادرات از طریق مسیر ریلی به تمامی کشورهای عضو اتحادیه C.I.S بصورت معاف از مالیات نیز فراهم است.

در پایان هر دو طرف بر ادامه ارتباطات و تلاش برای افزایش مناسبات تأکید نموده و مقرر شد پیشنهادات مطرح شده با سرعت هرچه بیشتر پیگیری شود.