تاریخ : 1400,سه شنبه 05 بهمن21:41
کد خبر : 422101 - سرویس خبری : آخرین اخبار اقتصادی

ایران ارزان‌ترین مقصد گردشگری دنیا در طی ۴ سال متوالی

سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی گفت: بنا به گزارش مجمع جهانی اقتصاد در بین 140 کشور مقصد گردشگری، ایران طی چهار سال متوالی ارزان‌ترین مقصد سفر دنیا بوده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از روابط‌عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان رضوی، حجت الاسلام حجت گنابادی نژاد سرپرست معاونت هماهنگی و مدیریت امور زائرین استانداری خراسان رضوی اظهار کرد: مجموعه ماموریت‌های سه گانه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و اداره کل، پیشران هویتی و فرهنگی و توسعه‌ای برای کشور در ابعاد مختلف است.

ایران ارزان‌ترین مقصد گردشگری دنیا در طی ۴ سال متوالی

وی افزود: بنا به گزارش مجمع جهانی اقتصاد در بین ۱۴۰ کشور مقصد گردشگری، ایران طی چهار سال متوالی ارزان‌ترین مقصد سفر دنیا بوده است که باید به این موضوع به صورت ویژه توجه شود.

حجت الاسلام گنابادی نژاد خاطرنشان کرد: براساس آمارها زائران عراقی از سفر به مشهد بیشترین استقبال را داشته‌اند باید به شایستگی از زائران میزبانی کنیم.

وی در ادامه گفت: گردش مالی سوغات و صنایع‌دستی زائر در مشهد از ۳ تا ۶ هزار میلیارد تومان تخمین زده می‌شود. سنگ هرکاره و فیروزه از ظرفیت‌های ویژه مشهد است که باید برنامه‌ریزی برای برندسازی و استفاده از این ظرفیت‌ مورد بهره‌برداری قرار گیرد.