تاریخ : 1400,سه شنبه 05 بهمن22:25
کد خبر : 422110 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

ایران بزرگ ترین چالش خارجی رژیم صهیونیستی است

در گزارش سالانه اندیشکده امنیتی رژیم صهیونیستی با اشاره به اینکه اسرائیل به تنهایی قادر به مقابله با ایران نیست، آمده است که ایران بزرگ ترین چالش خارجی برای این رژیم است .

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، اندیشکده امنیتی رژیم صهیونیستی گزارش سالانه خود را به اسحاق هرتزوگ، رئیس این رژیم تحویل داد.

در بخشی از گزارش سال ۲۰۲۲ اندیشکده امنیتی رژیم صهیونیستی آمده است که ایران بزرگ ترین چالش خارجی برای رژیم صهیونیستی است و این رژیم با توجه به پیشرفت های ایران در برنامه هسته ای به تنهایی قادر به مقابله با این کشور نیست.

در این گزارش تاکید شده است: چه ایران و ابرقدرت ها به توافق برسند و چه نرسند، اسرائیل باید همکاری وهماهنگی و روابط ویژه خود با آمریکا را تقویت کند.

در بخش دیگری از گزارش سالانه اندیشکده امنیتی رژیم صهیونیستی آمده است: ایران به فعالیت های منطقه ای خود ادامه می دهد و برای ایجاد تهدید فراگیر برای موجودیت اسرائیل تلاش می کند از جمله اینکه برنامه ساخت موشک های دقیق نقطه زن برای حزب الله در لبنان و نمایندگان خود در سوریه را گسترش داده است، علاوه بر این هزاران موشک و پهپاد ساخته است که می توانند از تمام جبهه ها وارد اسرائیل شوند .


کد خبرنگار : 91