تاریخ : 1401,یکشنبه 07 فروردين16:11
کد خبر : 428024 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

تداوم روند نزولی آمارهای کرونایی در گیلان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تأکید بر لزوم پرهیز از هرگونه عادی انگاری کرونایی، گفت: روند نزولی آمارهای کرونایی در گیلان تداوم دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، فردین مهرابیان، با اشاره به اینکه همانند روزهای گذشته شاهد روند نزولی آمارهای کرونایی در استان گیلان هستیم، اظهار کرد: کنترل و مهار کامل کرونا بستگی به مشارکت مردم در رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و توجه به واکسیناسیون است.

وی با بیان اینکه هم اکنون در مجموع ۱۴۸ بیمار کرونایی در مراکز درمانی خصوصی و دولتی استان گیلان بستری هستند، گفت: از این تعداد ۴۸ بیمار در شبانه روز گذشته پذیرش شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: متأسفانه حال ۴۱ بیمار نیز وخیم بوده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند.

وی با تأکید بر لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به واسطه حضور زیاد مسافران در ایام تعطیلات نوروز در استان گیلان از سوی شهروندان، تصریح کرد: با توجه به شلوغی اماکن و تفرجگاه‌های استان گیلان شهروندان از ماسک استفاده کرده و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

مهرابیان بر ضرورت پرهیز از هرگونه عادی انگاری با توجه به کاهش آمارهای کرونایی تأکید و اضافه کرد: تداوم روند نزولی آمارها نیازمند مشارکت شهروندان و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی است.