تاریخ : 1401,پنجشنبه 15 ارديبهشت23:46
کد خبر : 431670 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

رتبه بندی معلمان مهمترین اقدام دولت سیزدهم است

وزیر آموزش و پرورش گفت: اجرای طرح رتبه‌بندی مهم ترین اقدام دولت سیزدهم در راستای حمایت از فرهنگیان به شمار می‌رود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»  یوسف نوری، در دیدار با استاندار کردستان به اقدامات اثرگذار دولت سیزدهم برای توسعه و اجرای عدالت آموزشی اشاره کرد و افزود: برای تسریع در اجرای پروژه‌های آموزشی امسال اعتبارات مورد نیاز در این حوزه را تا دو برابر سال گذشته افزایش داده‌ایم.

وی با بیان اینکه یکی از سیاست‌های دولت تقویت نیروی انسانی و ارتقا منزلت و معیشت معلمان است، گفت: کارهای بسیار بزرگی در دولت سیزدهم انجام شده و یا در دست اقدام است، اما آنگونه که شایسته است اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام نشده است.

نوری با اشاره به اینکه همکاری و هماهنگی مناسبی میان دولت و مجلس برای حل مشکلات فرهنگیان در جریان است، اظهار کرد: ۶۰ هزار نیروی انسانی آموزش و پرورش، فاقد کد کارمندی هستند و عموماً خرید خدمتی و یا قراردادی هستند که تعیین تکلیف آنان در دستور کار قرار دارد.

وی با اشاره به اجرای قانون رتبه بندی معلمان، اظهار کرد: اجرای این طرح یکی از گام‌های اساسی و مهم دولت سیزدهم در راستای کمک به معلمان است و علیرغم همه محدودیت‌ها، این طرح را به صورت کامل اجرا می‌کنیم.

وزیر آموزش و پرورش تسهیل در نقل و انتقالات معلمان را از دیگر اقدامات در راستای رفاه معلمان و تحکیم خانواده نام برد و اضافه کرد: نقل و انتقالات باید طوری انجام شود که شهرهای کوچک از معلمان و نیروی توانمند خالی نشود.