تاریخ : 1401,شنبه 17 ارديبهشت15:23
کد خبر : 431733 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

برای قوی شدن آموزش و پرورش لزوم به همگرایی فرهنگیان است

وزیر آموزش‌وپرورش گفت: آموزش و پرورش اگر می‌خواهد قوی شود لازم است ما از درون همگرایی و انسجام داشته باشیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، ، یوسف نوری، در پیام تصویری با تبریک هفته معلم، اظهار داشت: شعار امسال ما در وزارت آموزش و پرورش به مناسبت هفته معلم "معلم پایه گذار تمدن نوین اسلامی" است.

وی افزود: آنچه که در منابع دینی و آیات قرآن آمده، این است که خداوند اولین معلم بشریت هستند؛ پیامبر هم به انسان علم و دین آموختند و به همین خاطر حضرت امام خمینی معلمی را شغل انبیا دانستند؛ معلمی از نظر مقام معظم رهبری مؤثرترین ارکان جامعه تلقی می‌شود؛ معلمان افسران پیشرفت کشور هستند و لذا در بیانیه گام دوم معلمان پایه گذار تمدن نوین اسلامی خوانده شدند.

نوری با اشاره به ۳۶ هزار شهید دانش آموز و بیش از چهار هزار معلم شهید گفت: در دوران کرونا هم معلمان این فداکاری را داشتند؛ امروز هم با وجود مشکلات ناشی از دوری طولانی مدتی که دانش آموزان از مدارس داشتند؛ معلمان با اخلاق نیکو و صبر توانستند محیط آموزشی مناسبی را فراهم کنند تا دانش آموزان از تعلیم و تربیت لذت ببرند.

وزیر آموزش و پرورش خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش اگر می‌خواهد قوی شود لازم است ما از درون همگرایی و انسجام داشته باشیم و تعامل مناسبی با بیرون داشته باشیم.