تاریخ : 1401,دوشنبه 19 ارديبهشت19:48
کد خبر : 432020 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

هوای تهران در وضعیت سالم

در زمان حاضر کیفیت هوای شهر تهران با شاخص ۶۵ در وضعیت قابل قبول قرار دارد که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است، این در حالی است که طی ۲ روز گذشته تهرانی‌ها شاهد وضعیت بسیار ناسالم هوای تهران بودند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، در زمان حاضر کیفیت هوای شهر تهران با شاخص 65 در وضعیت قابل قبول قرار دارد که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده‌ها طی ساعات گذشته است، این در حالی است که طی 2 روز گذشته تهرانی‌ها شاهد وضعیت بسیار ناسالم هوای تهران بودند.

البته با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت امروز بر میزان غلظت آلاینده‌ها افزوده خواهد شد و کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس جامعه قرار خواهد گرفت.

از ابتدای سال جاری تاکنون هوای تهران 35 روز در وضعیت قابل قبول، 10 روز در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس، 2 روز وضعیت ناسالم برای همه گروه‌ها و یک روز در وضعیت خطرناک بوده است در حالی که در مدت مشابه سال گذشته فقط 4 روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد، 44 روز در وضعیت قابل قبول و 2 روز در وضعیت پاک قرار داشت.

در زمان حاضر دمای هوای تهران 19 درجه سانتی‌گراد است و طبق پیش‌بینی صورت‌گرفته، کمینه دما در روز آینده 14 درجه و بیشینه دما 22 درجه خواهد بود که نشان‌دهنده کاهش 3درجه‌ای دما نسبت به امروز است.