تاریخ : 1401,چهارشنبه 21 ارديبهشت15:44
کد خبر : 432231 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

در صحن علنی مجلس:

دولت سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه را اعلام کند

دو تن از نمایندگان در جلسه علنی امروز تأکید کردند: دولت باید سریعاً سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه را اعلام کند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، حجت الاسلام علیرضا سلیمی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۲۱ اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی طی تذکر شفاهی اظهار داشت: از دولت بابت اقداماتی که در حوزه توزیع عادلانه کالاهای اساسی می‌خواهد انجام دهد، تشکر می‌کنم.

وی بیان کرد: برخی از مردم که ذی حق هستند، هنوز یارانه‌ای دریافت نکرده اند و درخواست دارم هرچه سریع‌تر به اعتراض کسانی که در این زمینه حق دارند اما یارانه به آنها تعلق نگرفته است، رسیدگی شود.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: حتماً باید به اعتراض این افراد رسیدگی شود چرا که به برخی از اقشار جامعه یارانه پرداخت نشده و آنان نسبت به این موضوع معترض هستند.

دولت درباره ساز و کار دهک بندی جامعه توضیح دهد

همچنین محمدرضا میرتاج الدینی هم در این باره طی تذکر شفاهی اظهار داشت: انتظار داریم دولت در دهک بندی جامعه برای دریافت یارانه به صورت شفاف عمل کند و توضیحات لازم را به مردم درباره ساز و کار تخصیص یارانه ارائه کند.

وی افزود: مطابق با تبصره ۱۴ قانون بودجه دولت باید شرایطی فراهم کند که جاماندگان بتوانند برای دریافت یارانه ثبت نام کنند.

نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: حدود دو میلیون نفر از مردم از ثبت نام دریافت یارانه جا مانده اند و برخی از آنان جوانانی هستند که به تازگی ازدواج کردند. باید سریعاً سامانه ثبت نام جاماندگان یارانه اعلام شود تا افرادی که شرایط لازم را دارند بتوانند ثبت نام کنند و از یارانه برخوردار شوند.