تاریخ : 1401,چهارشنبه 28 ارديبهشت01:05
کد خبر : 432817 - سرویس خبری : ورزشی

تجلیل از قهرمانان ورزشی در کمیسیون فرهنگی مجلس/ تشکیل یک شرکت بیمه‌ای مستقل برای ورزشکاران

وی در ادامه تاکید کرد: متاسفانه حقوقی که ورزشکاران در اکثر حوزه ها دریافت می‌کنند، بسیار اندک و ناچیز است، طی سال‌های اخیر استخدام قهرمانان ملی مورد بی مهری قرار گرفته است، باید قانونی تدوین شود که این کم لطفی‌ها جبران شود. در تلاش هستیم یک شرکت بیمه‌ای مستقل برای ورزشکاران تاسیس کنیم تا از تمام نگاه هایی که آنها را از کارمندان و کارکنان در پرداخت حق بیمه جدا می کند، مجزا کنیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از خانه ملت، نشست اعضاى کمیته ورزش و جوانان و فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی به ریاست کمیسیون فرهنگی با روسا و قهرمانان سه فدراسیون ورزشى امروز (دوشنبه۲۶ اردیبهشت ماه) برگزار شد. در ابتدای جلسه گزارشی توسط احمد راستینه هفشجانی رئیس کمیته ورزش و جوانان د ر خصوص اقدامات انجام شده برای حمایت از ورزش و ورزشکاران چه در بعد قانون گذاری تنقیح قوانین و نظارت ارائه گردید ضمن خوش آمد به مهمانان جلسه به اهداف تشکیل چنین جلسه ای اشاره کردند که مهمترین آن رفع دغدغه‌های ورزشکاران و یافتن راه های قانونی لازم برای حمایت از جوانان است.

راستینه در ادامه تاکید کرد: بالغ بر  ۳۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای فدراسیون های ورزشی اختصاص داده شد،علاوه بر اینکه با پیشنهاد کمیته ورزش و جوانان در صحن مجلس از محل ۲۷ صدم مالیات بر ارزش افزوده شش هزار میلیارد تومان به حوزه ورزش کشور مساعدت شد. به جرأت می توانیم بگوییم در هیچ دوره اى از مجلس چنین حمایتی از ورزش و ورزشکاران صورت نگرفته است.

چوگان و ورزش زورخانه‌ای جزء ورزش‌های قدیمی کشورمان

در ادامه این نشست مهرعلی باران چشمه رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای با ارائه خلاصه ای از عملکرد فدراسیون در دوره ریاست خود به جزئیات برنامه‌های این فدراسیون اشاره کرد و گفت: چوگان و ورزش زورخانه‌ای جزء ورزش‌های قدیمی کشورمان محسوب می‌شوند که قدمتی طولانی دارند، مقام معظم رهبری به حفظ، نگهداری و انتقال آنها بسیار توصیه کرده اند.

رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای تاکید کرد: ورزش زورخانه ای حدود 750 سال قدمت دارد که این قدمت را در سنگ زورخانه‌ای و کباده می‌توان پیدا کرد که هر کدام فلسفه‌ای طولانی دارند.البته از لحاظ تاریخی قدمت ورزش پهلوانی و زورخانه ای به سال‌های بسیار دور بر می گردد که نشانه هایی از دوره ساسانیان در خصوص وجود این ورزش در تاریخ دیده شده است.