تاریخ : 1401,چهارشنبه 04 خرداد04:39
کد خبر : 433395 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

اعلام حالت فوق العاده در لهستان

نخست وزیر مجارستان با اعلام حالت فوق العاده در این کشور گفت جهان به علت جنگ اوکراین در آستانه بحران اقتصادی قرار دارد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از الجزیره، نخست وزیر مجارستان در اقدامی که از تحولات جنگ اوکراین تأثیر پذیرفته است، در این کشور حالت فوق العاده اعلام کرد.

«ویکتور اوربان» امروز سه شنبه با اعلام این خبر افزود: جهان در آستانه بحران اقتصادی است و کشور ما نیز باید به سرعت برای مقابله با این بحران تصمیم گیری کرده و وارد عمل شود.

این در حالی است که مجارستان بار دیگر مخالفت خود را در خصوص وضع تحریم نفتی علیه روسیه اعلام کرد و نخست وزیر این کشور در نامه‌ای به رئیس شورای اروپا نوشت: تحریم‌های

جدید پیشنهادی اتحادیه اروپا از جمله تحریم نفتی علیه روسیه، نباید در نشست هفته آینده سران اتحادیه اروپا مورد بحث قرار گیرد.

وی چند روز پیش هم گفته بود: ما با اقدامات اقتصادی غیرقابل قبول و غیرمنطقی علیه روسیه که منجر به افزایش قیمت‌ها می‌شود، موافق نیستیم، زیرا تحریم‌ها علیه روسیه برابر با بمب اتمی است.

اوربان پیشتر نیز درباره بی اثر بودن تحریم‌های ضد روسی تصریح کرده بود: تحریم‌ها علیه روسیه در عمل بی اثر هستند. تحریم‌ها علیه روسیه تنها روی کاغد مؤثر هستند. اروپا این‌طور تصور می‌کند که

تحریم‌های ضد روسی می‌تواند این کشور را به زانو دربیاورد. این تحریم‌ها کاغذی هستند؛ درست مانند بسیاری از سیاستمداران کاغذی که شواهد فرضی را مطرح می‌کنند؛ اما فکر می‌کنم که ممنوعیت‌های

قاره‌ای نیز در این راستا مثمر ثمر نخواهند بود. همچنین می دانم افرادی که چنین موضوعاتی را هم مطرح می‌کنند، شکست خواهند خورد.