تاریخ : 1401,پنجشنبه 05 خرداد15:30
کد خبر : 433577 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

داوطلبان به صحت و امنیت آزمون سراسری اطمینان داشته باشند

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: داوطلبان آزمون سراسری اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می‌شود و با تدابیر و سخت‌گیری‌های انجام شده امنیت آزمون‌ها تضمین خواهد شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، دکتر عبدالرسول پورعباس در نشست عوامل اجرایی آزمون‌ها در استان گلستان که در سالن اندیشه دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی گرگان برگزر شد، ضمن تبریک «روز دزفول، روز مقاومت و پایداری»، گفت: سازمان سنجش سؤالات آزمون سراسری را در قرنطینه استاندارد و درازمدت طراحی کرده و پس از انجام فرایندهای مشخص دفترچه سؤالات آزمون‌ها آماده می‌شود.

وی افزود: کارکنان قرنطینه هیچ ارتباطی با خارج از محیط و حتی با خانواده خود ندارند. هوا هم از طریق چند فیلتر به آن‌ها می‌رسد تا در نتیجه این اقدامات ذره‌ای از کاغذ از محیط قرنطینه خارج نشود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اضافه کرد: در محل قرنطینه عوامل آزمون، سیستم‌های خاصی تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی قرار دارد و محیط زندگی آنها در محیطی کاملاً بسته است، به خصوص در سال جاری که تعداد پاسخنامه‌ها و دفترچه‌های کنکور افزایش یافته است، زمان حضور عوامل آزمون سراسری در قرنطینه طولانی‌تر شده است.

پورعباس درباره وضعیت علمی و رتبه‌بندی پذیرفته‌شدگان استان گلستان در آزمون سراسری سال ۱۴۰۰، گفت: رتبه پذیرفته‌شدگان داوطلبان این استان در گروه آزمایشی ریاضی ۲۳، گروه آزمایشی علوم تجربی ۲۴، گروه‌ آزمایشی علوم انسانی ۲۶، گروه آزمایشی هنر ۱۳ و گروه آزمایشی زبان خارجه ۱۵ کشور بوده و در مجموع رتبه پذیرفته‌شدگان استان گلستان در گروه‌های ریاضی، علوم تجربی و علوم انسانی پایین‌تر از میانگین کشوری است.

وی با اشاره به اینکه تعداد دانشگاه‌ها و مؤسسات پذیرنده دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد استان گلستان، ۱۴ دانشگاه است، خاطرنشان کرد: در استان گلستان، دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی دارای ۱۹۸۶ ظرفیت برای پذیرش داوطلبان هستند که  ۱۵۵۷ دانشجو این ظرفیت را تکمیل کرده‌اند و در این بین، دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با ۳۰۳ ظرفیت و پذیرش ۲۳۱ دانشجو بالاترین نرخ پذیرش دانشجو در استان را دارند.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه در حال حاضر در حوزه آموزشی کشور نیازمند بازنگری در رشته‌های مختلف هستیم، گفت: اعتقاد دارم نوآوری و ایجاد آموزش‌های بین‌رشته‌ای می‌تواند در بهبود وضعیت علمی و آموزشی کشور مؤثر باشد.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در پایان خاطرنشان کرد: داوطلبان اطمینان داشته باشند اقدامات لازم برای صحت، امنیت کامل، رعایت حق و عدالت انجام می‌شود و با تدابیر و سخت‌گیری‌های انجام شده امنیت آزمون‌ها تضمین خواهد شد، بنابراین داوطلبان بدون هیچ نگرانی و با اطمینان خاطر در جلسه آزمون حاضر شوند تا بهترین نتیجه را از زحمات خود کسب کنند.