تاریخ : 1401,پنجشنبه 05 خرداد17:31
کد خبر : 433592 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

مخالفت اسرائیل با درخواست آمریکا برای کمک به اوکراین

سایت آمریکایی آکسیوس گزارش داد، اسرائیل درخواست ایالات متحده جهت موافقت با تجهیز اوکراین به موشک‌های ضد تانک آلمانی با استفاده از تکنولوژی‌های اسرائیل را رد کرده است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از ایسنا، سایت آکسیوس اعلام کرد، عمیر اشل، مدیرکل وزارت جنگ رژیم صهیونیستی دو هفته پیش به منظور رایزنی در خصوص همکاری امنیتی به واشنگتن سفر کرده بود.

کالین کال، معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست گذاری از اشل پرسید که آیا اسرائیل به برلین اجازه می‌دهد تا موشک‌های ضد تانک "اسپایک" را که در کارخانه اسرائیلی در آلمان تولید می‌شود، به اوکراین منتقل کند؟

بر اساس این مجوز، اسرائیل باید با هرگونه انتقال این موشک‌ها به طرف ثالث موافقت کند.

اشل این درخواست را رد کرد و گفت که اسرائیل تنها تجهیزات نظامی غیر کشنده را به کی‌یف منتقل خواهد کرد.

منابع آکسیوس اعلام کردند، اسرائیل بیم آن دارد که سربازان روسی به دلیل استفاده از تسلیحاتی که تولید می‌کند، کشته شوند و این به ضرر اسرائیل است.

منابع مذکور همچنین اعلام کردند، این امر احتمال دارد به منافع اسرائیل در سوریه لطمه بزند.

این سایت آمریکایی گزارش داد،در جریان سفر اخیر بنی گانتس، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی به واشنگتن و دیدارش با لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا و جیک سالیوان، مشاور امنیت ملی آمریکا، مسأله تحویل موشک‌ها مطرح نشد.

در روز سفر بنی گانتس به آمریکا، اسرائیل ۲۰۰۰ کلاه خود و ۵۰۰ جلیقه ضد گلوله برای سازمان‌های مدنی و اورژانس اوکراین ارسال کرد.

سایت آکسیوس همچنین اعلام کرد که پس از آغاز جنگ اوکراین، اسرائیل به تدریج تحت فشار جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا موضع «حمایت بیشتر از اوکراین» اتخاذ کرده است.