تاریخ : 1401,شنبه 07 خرداد21:22
کد خبر : 433727 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

هوای پایتخت در وضعیت «قابل قبول»

هوای تهران طی دو روز گذشته در وضعیت "قابل قبول" قرار گرفته و روز آینده نیز این وضعیت در تهران تداوم خواهد داشت.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص 85 در وضعیت قابل قبول قرار دارد و طبق پیش‌بینی صورت گرفته روز آینده نیز همین وضعیت در تهران حاکم خواهد بود.

این در حالی است که هفته گذشته کیفیت هوای تهران 2 روز در شرایط قابل قبول و 4 روز در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس بود، ضمن اینکه یک روز خطرناک نیز به ثبت رسید چراکه استقرار توده حاوی گرد و غبار در هوای پایتخت از شنبه 31 اردیبهشت تا پنج‌شنبه پنجم خرداد، موجب شد تا در این بازه زمانی، 5 روز نامطلوب و خطرناک در تهران ثبت شود.

با در نظرگرفتن هفته اول خرداد که بالاترین شاخص کیفیت هوای تهران در سال‌های اخیر ثبت شد، تعداد روزهای قابل قبول از ابتدای سال جاری تاکنون به 45 روز، تعداد روزهای ناسالم برای گروه‌‌های حساس به 17 روز، تعداد روزهای ناسالم برای همه گروه‌ها به 3 روز و تعداد روزهای خطرناک به 2 روز رسید و همچنان به تعداد روزهای پاک که تنها 2 روز بوده، افزوده نشده است.

در حال حاضر دمای هوای تهران 27 درجه سانتیگراد است و طبق پیش‌بینی صورت گرفته، کمینه دما در روز آینده 20 درجه و بیشینه دما 28 درجه خواهد بود.