تاریخ : 1401,سه شنبه 17 خرداد21:24
کد خبر : 434692 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

طرح دانشگاه علوم پزشکی مشهد، برگزیده رقابت علمی «کنز»

طرح های برگزیده دومین دوره رقابت علمی بین المللی کنز در یازدهمین دوره نمایشگاه اینوتکس برگزار و طرح های برگزیده معرفی شدند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، امسال دومین دوره رقابت علمی کنز ویژه اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و مخترعان جوان زیر ۴۵ سال جهان اسلام در ۲ بخش آزاد و چالش در ۶ حوزه شامل معدن و صنایع معدنی، اقتصاد بانکداری و تأمین مالی، آب و محیط زیست، سلامت و فناوری پزشکی، فناوری اطلاعات و ارتباطات و حمل و نقل در حاشیه رویداد فناوری و نوآوری اینوتکس در پارک فناوری پردیس برگزار شد.

در مرحله پایانی دومین دوره رقابت علمی کنز، تیم های منتخب به ارائه طرح های خود در حضور داوران پرداختند و در نهایت 6 طرح برتر به عنوان برندگان نهائی رقابت انتخاب شدند. در بخش سلامت، طرح دکتر سید علی موسوی شایق، عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و تیم ایشان، با عنوان "طراحی و ساخت دستگاه تولید کننده واکسن Covid-19 در مقیاس آزمایشگاهی و صنعتی بر پایه تکنولوژی میکروفلوییدیک"، به عنوان برنده نهایی انتخاب شدند.

بر اساس این گزارش، در حالی که برای دومین دوره رویداد کنز ۶۵۸ اثر از ۲۵ کشور اسلامی ارائه شده بود، پس از داوری، ۲۰ طرح از کشورهای ایران، مالزی و بنگلادش انتخاب و در نهایت ۶ اثر بعنوان طرح های برگزیده دومین رقابت علمی کنز معرفی و تجلیل شدند.