تاریخ : 1401,پنجشنبه 26 خرداد20:14
کد خبر : 435514 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

نباید خوابگاه دانشجویی رتبه ۵ تا آخر سال باشد

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به طرح‌هایی در زمینه تغذیه دانشجویی گفت: این طرح‌ها نیازمند تصویب در مجلس و هیأت دولت است که پس از تصویب بسیاری از مشکلات دانشگاه‌ها رفع می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از وصول ۹۵ درصد اقساط دانشجویی سررسید شده در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: فقط ۵ درصد اقساط دانشجویی در سال مذکور معوق شده که اگر با این روند جلو رویم در سال‌های آینده مطالبات معوق صندوق رفاه به نحو مطلوب کاهش پیدا خواهد کرد.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به طرح‌هایی در زمینه تغذیه دانشجویی گفت: این طرح‌ها نیازمند تصویب در مجلس و هیأت دولت است که پس از تصویب بسیاری از مشکلات دانشگاه‌ها برطرف می‌شود.

وی افزود: آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها در سه سطح صنعتی، نیمه صنعتی و سنتی قرار دارد که در صورت اعلام دانشگاه‌ها تا پایان امسال دیگر هیچ آشپزخانه سنتی در دانشگاه‌های کشور نخواهیم داشت. تمام آشپزخانه به صورت صنعتی یا حداقل نیمه صنعتی می‌شوند. همچنین نباید خوابگاه دانشجویی رتبه ۵ تا آخر سال داشته باشیم و این مستلزم همکاری دانشگاه‌ها و شرکت در طرح ارتقا خوابگاه‌ها است.