تاریخ : 1401,دوشنبه 30 خرداد20:30
کد خبر : 435907 - سرویس خبری : خبرهای ویژه

در گفتگو با فرمانده قرارگاه تبیین و مطالبه آرمان‌های انقلاب مطرح شد؛

مسئولین دانشگاه تهران به دنبال اخراج آمران به معروف هستند

یکی دیگر از آمران و ناهیان فعال و انقلابی دانشگاه که در همین موضوع ورود کرده بود و نقش سازنده خود را ایفا نموده بود بعداً از سوی مسئولین مربوطه دانشگاه مورد تندی و خشونت و معرفی به کارگزینی جهت طی تشریفات اخراج قرار گرفت که موضوع ایشان همچنان در دست پیگیری ما است و قطعاً تا حصول نتیجه رها نخواهد شد.

به گزارش فرهنگی و اجتماعی «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ در ماه های اخیر حواشی دانشگاه تهران درخصوص مسائل عفاف و حجاب و موضوعات امربه معروف و نهی ازمنکر خبر ساز شد. برخورد نادرست با یکی از اساتید در کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران که به روزه خواری علنی چند نفر از دانشجویان اعتراض کرده که شنیده ها حاکی از آن بود که استاد مذکور نیز با عنایت به شرایط و برخورد منفعلانه دانشگاه، درخواست بازنشستگی داده است. و حتی وقتی یکی از کارمندان خانم دانشگاه برای مسائل عفاف و حجاب امر به معروف و نهی از منکر می کند به جای برخورد با قانون شکنان با فردی که آمر به  معروف بوده برخورد می شود و کار به جایی رسیده است که حراست این دانشگاه به جای اینکه خود مجری امر به معروف باشد در مقابل امر به معروف و نهی از منکر قد علم کرده است.

 

بیشتر بخوانید: برخورد نامناسب مسئولین دانشگاه تهران با آمران به معروف

 

از این رو با توجه به حواشی به وجود آمده درخصوص امر به معروف و نهی از منکر در ادامه گفتگوی «خبرنامه دانشجویان ایران» را با هادی علیائی نیا طراح و بنیانگذار طرح فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی و فرمانده قرارگاه تبیین و مطالبه آرمان های انقلاب را می خوانید:

* گروه شما در امر به معروف نهی از منکر از کی کار خودش رو شروع کرده و از چه زمانی کار در دانشگاه تهران آغاز شد؟

در ابتدا باید عرض کنم بنده کار مطالعاتی و پژوهشی در خصوص محتوا، زیربنای فکری، شکل و قالب *طرح فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی* را حدوداً از سال ۱۳۹۴ آغاز کردم. نگرش بنده از همان ابتدا پیدا کردن راه های آموزشی و عملیاتی واقعی برای تحقق تمدن نوین اسلامی بود که در ادامه با به کارگیری *اصل ۸ قانون اساسی و ماده ۸ و ۹ قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر* پشتوانه قانونی هم پیدا کرد. پشتوانه شرعی بنده هم علاوه بر اصول و فروع دین، منویات و فرامین حضرت امام خامنه ای به جوانان دغدغه مند سراسر کشور بود.

معظم له بر ما تکلیف کردند که: "در جمهوری اسلامی ایران هر کجا که هستید آنجا را مرکز دنیا بدانید و بدانید که همه کارها به شما متوجه می شود" فرمان آتش به اختیار نیز برای بنده به مثابه یک فرمان مستقیم بود و مکملی انگیزشی برای ادامه کار. در همین راستا بنده راه اندازی یک قرارگاه آموزشی/عملیاتی و به تعبیر دقیق‌تر قرارگاه تبیین و مطالبه آرمان‌های انقلاب را در دستور کار قرار دادم و در ادامه اقدام به راه اندازی هسته های سخته تبیین و مطالبه گری در کانون های فعال مردمی و نخبگانی در هر نقطه ای که تشنگی، نیاز و کشش به این شیوه از کار فرهنگی وجود داشت نمودم.

یکی از همین کانونهای تشنه و پر کشش دانشگاه تهران بود. بنده هسته سخت قرارگاه تبیین و مطالبه‌گری دانشگاه تهران را در تاریخ ۱۴۰۱/۰۲/۰۹ از طریق فضای مجازی و در همین فضا تاسیس کردم و برخی از آمران به معروف و ناهیان از منکر، مطالبه گران دغدغه‌مند و مصلحان انقلابی دانشگاه تهران را گرد هم جمع کرده و حرکت فرهنگی پیش بینی شده بر اساس طرح فرهنگی شهید حاج قاسم سلیمانی را در دانشگاه تهران شروع کردیم.

نوع فعالیت و آمران به معروف عضو گروه شما در دانشگاه چه کسانی هستند؟

طبق منویات فرمانده میدان یعنی حضرت امام خامنه ای امر به معروف و نهی از منکر حوزه های گوناگون دارد که مهمترین حوزه آن، حوزه مسئولان است. با توجه به فضای نخبگانی و تاثیر گذار دانشگاه تهران ما هم امر به معروف و نهی از منکر حوزه مسئولان را به عنوان اولویت خود در دستور کار قرار دادیم و به حول و قوه الهی بنا داریم گشت ارشاد مسئولین را از همین دانشگاه آغاز کرده و به سراسر کشور تسری بدهیم. البته طبیعتاً اولویت های بعدی هم وجود دارد که در وقت مقتضی به آنها هم ورود پیدا خواهیم کرد.

اما در خصوص ترکیب افراد باید عرض کنم که عمده اعضای مجموعه ما از کارمندان دانشگاه و معدودی از مسئولان دانشگاه هستند که البته مسئولان بیشتر حالت نظارت و رصد گری دارند و کمتر مشارکت فعال دارند.