تاریخ : 1401,سه شنبه 31 خرداد05:53
کد خبر : 435959 - سرویس خبری : خبرهای ویژه

بررسی حواشی قبل و بعد از یک استعفاء؛

اختلاف نظرسیاسی عامل حمله به جریان گام دوم انقلاب/ انحصارطلبی علیه جوانگرایی

لذا در تحلیل کلید واژه هماهنگی، بیش از هر کسی طبق میل معاون اول بودن تعریف شد، کسی که سکان اقتصاد کشور در اختیار اوست و صدالبته نفوذ بسیار بالایی در حذف و انتصاب افراد دارد. آنچه که این تحلیل را تایید می کند حضور نیروی نزدیک به مخبر به جای حجت عبدالملکی بعنوان سرپرست وزارت کار است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ درپی استعفای حجت الله عبدالملکی وزیر سابق کار  با متنی کوتاه و کمترین توضیحات ممکن، شایعات، تحلیل های بیشمار و  گمانه زنی ها به بالاترین حد ممکن رسیده است، از نمایندگان مجلس گرفته تا اصحاب رسانه و سیاست هر کدام با دلایل و  برداشت های ذهنی خود  به بررسی این استعفاء پرداختند که البته در همه این مواضع دو موضوع به شدت و وضوح دیده می شود:

۱. تحلیل و گزارش با زمینه مخالفت و لجبازی سیاسی
۲.  تحلیل و گزارش فاقد هرگونه مستندات قابل قبول

سیاسی بازی بی در و پیکری که در رسانه های خبری از روی لجبازی سیاسی باب شده و دروازه ورود بداخلاقی مغرضانه به فضای رسانه ای کشور شده است نه تنها هیچ پشتوانه معتبر و منطقی ندارد بلکه به راحتی با آبروی افراد و جریانات بازی می کند. البته چند روز گذشته تعدادی از این افراد که در کانال های اطلاع رسانی خود شبانه روز  به افراد و گروه های خاص حمله می کردند توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند و صدالبته قسمت جالب ماجرا اینجاست که بیشترین تهمت ها از این تیم بازداشت شده در یکسال گذشته نثار عبدالملکی و تیم مستقر در بخش های مختلف این وزارت خانه بزرگ شد.

حملات بی شمار جریان رسانه ای خاص

از همان روزهای ابتدایی دولت، کانال های خبری جریان نواصولگرا  هرگز منتظر عملکرد عبدالملکی و تیم اش نماندند و با شایعه سازی، حملات رسانه ای و دروغ پردازی از جنس کلام مدیران بازداشت شده کانال های تلگرامی فضای عمومی را علیه وزیر جوان متشنج کردند، این موضوع حاکی از آن است که اصولاً کارآمدی یا عدم کارآمدی سکان‌داران وزارت کار برای این جریان رسانه ای مطرح نبود و صرفاً به خاطر اختلاف نظر سیاسی حاضر بودند بخش بزرگی از دولت را ناکارآمد نشان بدهند و خلاف نص صریح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در پازل ورشکسته نشان دادن دولت گوی سبقت را  از دیگران ربوده بودند.

روزنامه های خاص نواصولگرا که از بیت المال ارتزاق می‌کنند جبهه این حملات بودند و با دعوت از همفکران سیاسی خود از این خبرگزاری و آن خبرگزاری و سوال و جواب های از قبل مشخص شده، بخشی از بدنه جریان حزب‌اللهی که با نواصولگرایی مدنظرشان همخوانی ندارد را سرکوب می کنند‌.

حال بعد از وزیر جوان  نوبت به  تیم جوان وزارت کار است که هدف تصفیه این جریان قرار بگیرد تا  مسیر را برای همفکران خود فراهم کنند، تیمی که فارغ از سیاسی بازی از ابتدای حضور در وزارت کار اقدامات موثری را رقم زده و فارغ از حاشیه به صورت دوره ای گزارش عملکرد خود را در معرض دید عموم قرار دادند.

کلید واژه «کمک به افزایش هماهنگی دولت»