تاریخ : 1401,دوشنبه 06 تير18:05
کد خبر : 436577 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

خبر خوب رامبد جوان برای بیماران مبتلا به اوتیسم

برنامه تلویزیونی «خندوانه» بعد از پرداختن به مشکلات اوتیسم و فیلم «بدون قرار قبلی»، براساس اعلام رامبد جوان مشکلات بیمه این بیماران، به پایان رسید.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، پس از پخش ویژه برنامه «خندوانه» درباره مشکلات مبتلایان به اوتیسم، مشکلات بیمه این بیماران تمام شد. رامبد جوان شب گذشته در برنامه «خندوانه» با اعلام این خبر گفت: «بعد از سال‌ها تلاش و دوندگی جامعه بزرگ اوتیسم ایران، دو اتفاق بزرگ در جلسه شورای عالی بیمه سلامت افتاد.

- اول اینکه هفتاد درصد تعرفه بخش خصوصی خدمات توانبخشی اوتیسم، تحت پوشش بیمه‌ای سازمان‌های بیمه پایه سلامت قرار گرفت.

- و دومین اتفاق خوب هم این که سقف پوشش‌دهی این خدمات برای کودکان زیر 12 سال هم مصوب شد، که قبلاً فقط این خدمات برای کودکان زیر 6 سال بود. این را هم بگویم که این قانون قبلا شامل حال تعرفه دولتی بود که عملاً غیر مؤثر بود.

او همچنین تأکید کرد: از وزارت بهداشت، شورای عالی بیمه سلامت، بیمه تأمین اجتماعی و بیمه نیروهای مسلح و استاد علی نصیریان به خاطر حضور و حمایتشان از جامعه اوتیسم و همچنین تمام مردم عزیزی که با لطف‌شان باعث رقم خوردن این اتفاق خوب شدند، تشکر می‌کنیم. 

جوان در پایان افزود: خوشحالیم و خدا را شکر می‌کنیم که امروز می‌توانیم در برنامه این خبر خوش را اعلام کنیم و برای آن کِیف کنیم و خوشحال باشیم. امیدوارم که همیشه در کنار شما مردم خوب و عزیز ایران، تأثیرگذار باشیم. 

ویژه‌ برنامه مربوط به بیماران اوتیسم «خندوانه» روز 31 خرداد با حضور علی نصیریان، اهالی انجمن حمایت از مبتلایان به اوتیسم و فعالان این حوزه از شبکه نسیم پخش شد.