تاریخ : 1401,پنجشنبه 16 تير01:03
کد خبر : 437455 - سرویس خبری : آخرین اخبار زنان

اختری: لزوم ارائه خدمات ویژه بانوان در مناطق زلزله‌زده

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه شبکه توزیع در مناطق زلزله‌زده هرمزگان را باید تقویت کنیم، گفت: با توجه به اینکه شرایط برخی از بانوان مناطق زلزله‌زده خاص است لذا خدمات باید متناسب با شرایط آنها ارائه شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از تسنیم، زینب اختری در منطقه سایه‌خوش، با تاکید بر روند سریع امدادرسانی در مناطق زلزله‌زده هرمزگان نسبت به سایر بحران‌ها و اتفاقات اظهار داشت: هماهنگی، استفاده از تمامی ظرفیت‌ها و تقسیم کار میان دستگاه‌های مختلف و همچنین حضور موثر استاندار و وزیر کشور قابل مقایسه با موارد مشابه نیست.

وی با تاکید بر اینکه امکانات و اقلام ضروری مورد نیاز باید در روستاهای دورتر توزیع شود، تصریح کرد: علی‌رغم اینکه روند امدادرسانی به خوبی ادامه دارد ولی بیست و سه روستا در قسمت بالای دژگان وجود دارد که باید سطح خدمات‌رسانی به آنها هم افزایش یابد. 

اختری با اشاره به توزیع آب و برق در این روستاها گفت: با توجه به اینکه سرویس بهداشتی و امکانات دیگر هنوز به طور کامل فراهم نشده لذا درصدد هستیم با استفاده از نیروهای مردمی شبکه توزیع را تقویت کنیم.

وی با تاکید بر اینکه برای ارائه خدمات نیازمند اطلاعات دقیق‌تر هستیم، یادآور شد: سپاه در این خصوص اقدام مناسبی انجام داده و برای هر چند روستا یک نماینده قرار داده است که اطلاعات دقیقی را در اختیارمان قرار می‌دهد. 

مدیرکل امور زنان و خانواده وزارت کشور با اشاره به مسائل بانوان در مناطق زلزله‌زده اظهار داشت: با توجه به اینکه شرایط برخی از بانوان خاص است و باید خدمات ویژه‌تری به آنها ارائه شود لذا براساس بازدید های انجام شده هماهنگی لازم با استاندار صورت گرفت.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی در استان هرمزگان خاطرنشان کرد: هر کاری که در توانمان باشد قطعا انجام خواهیم داد و با استفاده از ظرفیت‌ها و کمک‌های مردمی تلاش می‌کنیم بهترین اتفاقات رقم بخورد.