تاریخ : 1401,پنجشنبه 06 مرداد22:04
کد خبر : 439556 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

برای مانایی نخبگان در کشور برنامه نداریم

استاندار البرز با بیان اینکه دانشگاه‌ها برای اجرایی شدن ایده‌های خلاقانه دانشجویان برنامه ارائه دهد، گفت: دانشگاه‌های استان برای مانایی نخبگان برنامه ارائه دهند.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» مجتبی عبداللهی بعد از ظهر پنجشنبه در دیدار با اعضای هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز که در محل دانشگاه برگزار شد، افزود: امید است با مباحثی که صورت گرفت و برنامه‌ها و رویکردهای این هیأت، شاهد تحولات ارزشمندی در دانشگاه باشیم.

وی ادامه داد: انتظار می‌رود با توجه به موضوعاتی که در جامعه وجود دارد و مطالباتی که مقام معظم رهبری از دانشگاه‌ها دارند، کارگروه و ستاد دائمی هیأت امنای دانشگاه‌ها تشکیل شود.

عبداللهی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با توجه به امکانات و جایگاهی که دارد باید جایگاه خود را در جامعه پررنگ‌تر نشان دهد.

وی افزود: در هفته ملی مهارت آموزی و فنی و حرفه‌ای قرار داریم، در دنیای امروز افراد ماهر و فنی دارای سواد مورد قبول هستند.

عبداللهی گفت: باید برای فارغ التحصیلان برنامه داشته باشیم و روند دستیابی آنها به اشتغال را مورد بررسی قرار دهیم.

وی افزود: ضرورت دارد برای مانایی نخبگان در کشور برنامه داشته باشیم.

استاندار البرز گفت: اکنون نیازمندی‌ها و مشاغل تغییر یافته اند و ایده‌های خلاقانه و مهارت محور با موفقیت مواجه می‌شوند.

وی افزود: دانشگاه‌ها، تنها نباید به صدور مدرک فارغ التحصیلی اکتفا کنند چراکه بسیاری از این افراد فاقد مهارت و کارآیی هستند.

عبداللهی گفت: دانشگاه می‌تواند طی همراهی و تعامل با شهرک‌های صنعتی استان، نسبت به معرفی فارغ‌التحصیلان به بازار کار اقدام کند.

وی افزود: دانشگاه آزاد اسلامی باید با قدرت بیشتری به سوی مهارت آموزی برود و با راه اندازی پارک علم و فناوری جهت حفظ و نگهداری دانشجویان اقدام کند.

عبداللهی گفت: فرهنگ سازی در حوزه‌های مختلف بویژه سبک زندگی ایرانی اسلامی، حجاب و عفاف، اخلاق، مهارت‌های مختلف از جمله برنامه‌های مهم دانشگاه است که دانشگاه آزاد اسلامی کرج باید در این راستا برنامه ارائه دهد.

وی افزود: باید در دانشگاه، ایده‌های دانشجویان به پروژه و سپس یک طرح اقتصادی تبدیل شود.