تاریخ : 1401,یکشنبه 09 مرداد14:19
کد خبر : 439759 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

چرا «هروه رنار» سرمربی تیم ملی ایران نشد؟

مذاکره کننده وقت فدراسیون فوتبال برای تعیین سرمربی تیم ملی مدعی است که قبل از قرارداد با مارک ویلموتس با هروه رنار فرانسوی به توافقات اولیه رسیده بودیم.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، مهدی تاج ریس سابق فدراسیون فوتبال در مورد قرارداد با مارک ویلموتس بلژیکی سرمربی سابق تیم ملی که شرایط خسارت باری را به کشورمان تحمیل کرد، صحبت هایی را مطرح کرد.

طبق صحبت های نامزد ریاست فدراسیون فوتبال، تیم ملی در آن مقطع ابتدا به دنبال به خدمت گرفتن هروه رنار سرمربی سرشناس فرانسوی بود و در این باره عباس ترابیان به عنوان نماینده فدراسیون فوتبال با این سرمربی وارد مذاکره شده بود.

تاج مدعی است که در آن زمان، رنار از فدراسیون فوتبال فرصت خواسته بود و همین موضوع باعث شد تا فدراسیون به دنبال گزینه دیگری برود و در نهایت مارک ویلموتس بلژیکی به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد.

در همین باره عباس ترابیان نظر متفاوتی دارد.

وی اظهار داشت: قبل از انعقاد قرارداد با مارک ویلموتس من در یک سفر ۵ روزه به جهت مذاکره با هروه رنار به سنگال سفر کردم و با وی  و مدیربرنامه هایش در آنجا مذاکراتی در مورد حضور در تیم ملی ایران داشتیم.

وی ادامه داد: با وجود زمان اندک به توافقات اولیه رسیدیم و هروه رنار از ما فرصت یک هفته ای خواست تا از فدراسیون فوتبال مراکش و تیم ملی این کشور موافقت خود را بگیرد که بعد از چند روز وی  توانست موافقت خودش را کتبا به ما اعلام کند و قرار شد بعد از جام ملت‌های آفریقا که پایانش ۲۱ تیر ماه سال ۹۸ بود به ایران سفر کند. تا آن تاریخ ما هیچ تورنمنت رسمی در برنامه تیم ملی نداشتیم و فدراسیون فوتبال هم فرصت لازم را برای جذب این مربی فرانسوی را داشت.

ترابیان درباره عملکرد ویلموتس هم اضافه کرد: مارک ویلموتس کارنامه ای موفق برای حضور در ایران نداشت. وی در سال‌های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ مربی بلژیک بود و اگر این تیم سوم جهان شد، به خاطر نقش محوری روبرتو مارتینز به عنوان سرمربی بلژیک بود. ویلموتس در سال ۲۰۱۷ حدودا ۶ ماه سرمربی ساحل عاج  و بعد از آن هم حدودا ۲ ماه سرمربی شالکه ۰۴ آلمان بود که در کل کارنامه قابل قبولی از خود برجا نگذاشته بود.

وی افزود: ویلموتس در خردادماه ۹۸ قرارداد خود را با تیم ملی ایران نهایی کرد در صورتیکه اگر فدراسیون یک ماه دیگر صبرکرده بود با توجه به توافقات اولیه با رنار فرانسوی هم می‌توانستیم  قرارداد بهتری منعقد کنیم و هم می‌توانستیم سکان هدایت تیم ملی را در اختیار یکی از بهترین مربیان دنیا قرار دهیم. شما ببینید از زمان حضور رنار فرانسوی در عربستان وی چگونه تیم ملی این کشور را متحول کرده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آقای تاج عنوان کردند که مبلغ درخواستی رنار ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار دلاربوده که اینگونه نیست و کل مبلغ درخواستی وی ۳ میلیون دلار بوده که ۲ میلیون دلار برای خودش و یک میلیون دیگر برای دو دستیارانش بوده است.