تاریخ : 1401,یکشنبه 16 مرداد05:42
کد خبر : 440462 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

برای شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور کلمبیا؛

ورود معاون پارلمانی رئیس جمهوربه کلمبیا

معاون امور مجلس رئیس جمهور کشورمان به منظور شرکت در مراسم تحلیف رئیس جمهور جدید کلمبیا وارد بوگاتا پایتخت کلمبیا شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»، سید محمد حسینی در بدو ورود به فرودگاه بوگاتا از سوی قائم مقام وزیر امور خارجه کلمبیا مورد استقبال قرار گرفت.

حضور در مراسم تحلیف «گوستاوو پترو» رئیس جمهور جدید کلمبیا و ابلاغ سلام گرم و صمیمی رئیس جمهور کشورمان و تاکید بر توسعه همه جانبه روابط دو کشور، دیدار و گفتگو با وزیر خارجه و شماری از مقامات ارشد کلمبیا، دیدار و مذاکره با برخی از سران و مقامات عالی رتبه شرکت کننده در مراسم تحلیف و دیدار با ایرانیان مقیم کلمبیا و حضور در مراسم شب عاشورای مرکز اسلامی از جمله برنامه‌های دکتر حسینی در سفر به کلمبیا است.

«گوستاوو پترو» رئیس جمهور منتخب کلمبیا نخستین رییس دولت این کشور است که منتقد سیاست‌های آمریکا است.

کلمبیا طی سال‌های گذشته اهرم اعمال فشارهای آمریکا علیه دولت نیکولاس مادورو در ونزوئلا و اعمالی سیاست‌های لیبرالی در منطقه آمریکای لاتین بوده است.

رئیس‌جمهوری منتخب کلمبیا سوم ژانویه ۲۰۲۰ (۱۳ دی ۹۸) در واکنش به انتشار خبر شهادت سردار قاسم سلیمانی فرمانده فقید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در صفحه توئیترش نوشته بود: «سلیمانی معمار غلبه بر بنیادگرایان فاشیست داعش در عراق بود، با کردها و سوری‌های عرب علیه دشمن بزرگ دموکراسی به پیروزی دست یافتند، اما آمریکا مزد او را با ترور داد. آمریکا همیشه بدترین‌ها را در خاورمیانه تقویت می‌کند.»