تاریخ : 1401,چهارشنبه 19 مرداد13:47
کد خبر : 440676 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

تحقق بخشی از شروط جهاد اسلامی برای آتش‌بس

هیأتی از صلیب سرخ با دو اسیر جهاد اسلامی دیدار کرد و یکی از اسرا که در پی اعتصاب غذا وضعیت وخیمی داشت به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از فارس، «انو ابوطه» عضو دفتر سیاسی جهاد اسلامی فلسطین اعلام کرد، «خلیل عواوده» اسیر وابسته به این جنبش به بیمارستان منتقل شده و به خانواده وی اجازه دیدار با این اسیر داده خواهد شد.

 وی افزود، هیأتی از صلیب سرخ با دو اسیر وابسته به جهاد اسلامی یعنی خلیل عواوده و «بسام السعدی» دیدار کرده است.

جهاد اسلامی هفته گذشته در پی بازداشت شدن بسام السعدی در جنین، وضعیت آماده‌باش اعلام کرد و خواهان آزادی وی و نیز آزادی خلیل عواوده بود که در پی آن جنگ سه روزه غزه با پیش‌دستی رژیم صهیونیستی رخ داد.

خلیل عواوده از اهالی «اذنا» در الخلیل نزدیک ۱۵۰ روز است که در اعتراض به بازداشت موقت یا اداری دست به اعتصاب غذا زده است. وی ابتدا اعتصاب غذایی ۱۱۱ روزه داشت و فقط یک هفته آن را شکست اما پس از شانه‌خالی کردن صهیونیست‌ها از تعهداتشان، بار دیگر اعتصاب غذای خود را از سر گرفت.

دیروز (سه شنبه) منابع آگاه اعلام کردند، تماسی میان مقامات مصری عالیرتبه و سران جهاد اسلامی برقرار شده و قاهره به جهاد اسلامی اطمینان‌خاطر داده که مطالبات این جنبش در خصوص العواوده و السعدی محقق خواهد شد.

در پی برقراری آتش‌بس پس از سه روز جنگ «زیاد النخاله» دبیر کل جهاد اسلامی فلسطین در کنفرانسی مطبوعاتی با اشاره به اینکه دشمن صهیونیستی بود که به دنبال آتش بس بود تاکید کرد: ما آزادی شیخ بسام السعدی و خلیل عواوده را شرط آتش‌بس کردیم. ما این پیروزی را به همه مردمی که در کنار مردم فلسطین ایستاده‌اند تقدیم می‌کنیم.