تاریخ : 1401,چهارشنبه 19 مرداد14:38
کد خبر : 440684 - سرویس خبری : یادداشت

مصطفی ساجدی؛

از ذلت تا اقتدار

امروز ۱۸ مرداد ۱۴۰۱ است در خبرها آمده بود که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نگران هستند که ماهواره ایرانی «خیام» که توسط ماهواره‌بر سایوز به فضا پرتاب شد، به دلیل دقت بسیار بالا در جنگ روسیه علیه اوکراین به کار گرفته شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ یادداشت از مصطفی ساجدی*// این عکس رنگی شده که به تازگی فیلم آن هم منتشر شده، مربوط است به آذرماه 1322. آن روزهایی که رضا میرپنج یا همان رضا شاه تمام ستاره‌های روی سینه‌اش را گذاشت و با اخم انگلیس رفت و محمدرضای او سکان کشور را بر عهده داشت.

کدام کشور؟ کشوری که چرچیل و استالین و روزولت با پرواز به آن می‌آیند بی‌آنکه شاه مملکت از آن با خبر باشد. کشوری که با اولین شلیک تیر ارتش سرخ، نظامیانش سلاح بر زمین انداختند و به دنبال تعویض شلوارهایشان بودند.

دو | امروز 18 مرداد 1401 است. در خبرها آمده بود که اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها نگران هستند که ماهواره ایرانی «خیام» که توسط ماهواره‌بر سایوز به فضا پرتاب شد، به دلیل دقت بسیار بالا در جنگ روسیه علیه اوکراین به کار گرفته شود.

پیش‌‍تر هم نوشته بودند روس‌ها به ایران می‌آیند تا پهپادهای ایرانی را بخرند و آموزش ببینند که چطور باید از آن استفاده کنند و پیش از آن از رزمایش مشترک ایران و چین و روسیه در کنار گوش آمریکا خبرهایی منتشر شد. فرض را بر کذب بودن اخبار می‌گذاریم اما چه شده ایرانی که مهندسانش روزی آرزوی ایستادن در کنار آمریکایی‌ها برای آموزش اورهال هواپیما را داشتند امروز چنین خبری درباره‌اش باورپذیر می‌شود؟

چه شده ایران قحطی زده رضاشاه و مفلوک شده محمدرضا شاه که با اشاره اشغال می‌شد و یا اشغال می‌کرد، امروز نه تنها اشغال نشده بلکه اجازه تعدی به سوریه و لبنان و یمن و عراق و فلسطین را نمی‌دهد و کنار گوش آمریکا رزمایش نظامی برگزار می‌کند؟

سه | ده روز بر سر و سینه زدیم از غم حسین(ع) و با ملامت کوفیان بر این باور بودیم که اگر ما جای آنها بودیم به یاری امام می‌رفتیم.

راه اباعبدالله الحسین (ع) ادامه همان راه تاریخی نبرد میان حق و باطل بود و تلاش ایشان، تلاش برای برقراری حق.

این نبرد تاریخی هر روز در حال تکرار است که اگر نبود، جمله «کُلُّ یَومٍ عاشورا و کُلُّ أرضٍ کَربَلا» جمله‌ای بیهوده شناخته می‌شد.

امروز، پرچم میدان حق را در این نبرد که به پهنای تاریخ گسترانیده شده را در دست کسی می‌بینم که عزت اسلام را حفظ کرده است؛ پرچمی که از ابراهیم و عیسی و موسی به دست خاتم النبیین رسید و از دل مبارزانی همچون ستارخان و باقرخان و رئیسعلی دلواری و میرزاکوچک‌خان اکنون به دست سیدعلی خامنه‌ای و سربازانش رسیده. این مکتب حسین(ع) است که ایران امروز را این چنین سرافراز نگه داشته است و این از برکات هیئت سیاسی است.

پ.ن: ایران امروز مشکلات هم دارد، اما کجا دیده‌اید کشوری را که به خاطر مشکلات اقتصادی وارد شده از حرامیان، عزت و شرف و استقلال خود را بر باد دهد؟

* فعال سابق دانشجویی