تاریخ : 1401,جمعه 21 مرداد21:02
کد خبر : 440865 - سرویس خبری : آخرین اخبار صنفی آموزشی

کاهش هزینه پیاده روی اربعین برای دانشجویان

معاون فرهنگی وزارت علوم با اشاره به ایجاد تسهیلات ویژه برای تردد دانشجویان در پیاده روی اربعین، از کاهش هزینه تمام شده این سفر برای دانشجویان نیز خبر داد.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» عبدالحسین کلانتری معاون فرهنگی وزارت علوم تحقیقات و فناوری با اشاره به تشکیل قرارگاه اربعین برای هرچه باشکوه تر برگزار شدن این مراسم، گفت: مجموعه ای از فعالین دانشگاهی در حوزه های علمی و پژوهشی در حال کار در زمینه اربعین هستند، همایش هایی نیز درباره اربعین پژوهی و فعالیت مشترک با اندیشمندان جهان اسلام در حوزه اربعین خواهیم داشت.

وی افزود: رویداد بزرگ دانشگاهیان در کریلا یا نجف مقارن با ایام اربعین خواهیم داشت و هماهنگی های لازم در شرف انجام است. حدود ۲ هفته قبل هیاتی از اساتید و مسئولان دانشگاه های عراق مهمان ما در وزارت علوم بودند که آنجا هماهنگی های اولیه  این رویداد صورت گرفت.

* تسهیلات ویژه برای تردد دانشجویان در پیاده روی اربعین
معاون فرهنگی وزارت علوم با تاکید بر اینکه با هماهنگی‌های صورت پذیرفته اجازه تردد راحت‌تر دانشجویی در اربعین گرفته شده و دانشجویان به راحتی می‌توانند از مرزها عبور کنند، گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته دیگر نیازی به وثیقه ای که دانشجویان برای خروج از کشور قبلا می گذاشتند، نیست، قبلا دانشجوها برای خروج از کشور فرایند اداری پیچیده ای داشتند که به لطف خدا با هماهنگی که با مراجع ذی ربط، نیروی انتظامی و اداره گذرنامه شده، این مشکلات برطرف و تسهیلات خوبی برای تردد دانشجویان فراهم شده است.

* کاهش هزینه تمام شده پیاده روی اربعین برای دانشجویان
وی خاطرنشان کرد: به مناسبت اربعین و با حمایت وزارت علوم کاروان های دانشجویی در دانشگاه‌های بزرگ در حال راه اندازی است، خصوصا دانشگاه‌هایی که در تهران مستقر هستند، این کاروان ها مشکلات تردد را نسبت به زمانی که افراد به صورت انفرادی از مرز عبور می کنند را به حداقل می‌رسانند و سعی این است که هزینه تمام شده سفر اربعین را کاهش دهیم.

کلانتری خاطرنشان کرد: تمام دانشگاه ها درگیر مراسم اربعین هستند اما تعدادی از دانشگاه ها به جهت امکاناتی که دارند، تسهیلات ویژه تری را در این مسیر برقرار می‌کنند، علاوه بر این بعضی از دانشگاه‌ها موقعیت جغرافیایی ویژه ای دارند، دانشگاه های استان‌های ایلام و خوزستان چون در مسیر زائران قرار دارند به صورت ویژه به دانشگاهیان خدمات رسانی می کنند.