تاریخ : 1401,دوشنبه 24 مرداد03:29
کد خبر : 441062 - سرویس خبری : آخرین اخبار فرهنگی اجتماعی

آمریکا نتوانست ما را منزوی کند

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که واشنگتن نتوانسته روسیه را منزوی کند و به دنبال برچسب زدن علیه روسیه به عنوان دولت حامی تروریسم است.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» «ماریا زاخارووا»، سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در سخنانی تاکید کرد که غرب نتوانسته است روسیه را منزوی کند، زیرا نتوانسته فرهنگ و تاریخ روسیه را محو کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه گفت: طرح‌های آمریکا برای منزوی کردن روسیه در جهان شکست خورده است و این تلاش واشنگتن برای برچسب زدن روسیه به عنوان دولت حامی تروریسم از طریق دیگران صورت می‌گیرد.

این دیپلمات روسی در گفتگویش همچنین تاکید گفت: آمریکایی‌ها از دیگران برای اهداف خود در راستای افزودن روسیه به فهرست دولت‌های حامی تروریست استفاده می‌کنند.

او یادآور شد که مسکو به وضوح به واشنگتن توضیح داده است که این اقدام (درج روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم) ممکن است چه عواقبی داشته باشد. زاخارووا در این ارتباط افزود: ما این عواقب را بارها تکرار کرده ایم- نه تنها شفاهی، بلکه در تفسیرهای کتبی، و حتی آنها را به انگلیسی ترجمه کرده ایم.

پارلمان لتونی روز پنجشنبه بیانیه‌ای را تصویب کرد که در آن اقدامات روسیه در اوکراین را تروریسمی خواند و روسیه را یک کشور حامی تروریسم اعلام کرده است. جدای از آن، قانونگذاران لتونی از کشورهای اتحادیه اروپا خواستند تا صدور ویزا برای اتباع روسیه را متوقف کنند. زاخارووا در توضیح این بیانیه گفت که اقدامات لتونی ریشه در بیگانه هراسی درونی دارد و هیچ دلیلی ندارد.

برخی منابع روسی نسبت به تشدید و بدتر شدن روابط دوجانبه آمریکا و روسیه هشدار داده اند. از جمله «الکساندر دارچیف»، مسئول آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه گفته است: روسیه در مورد نقاط بی بازگشت در رابطه با واشنگتن به آمریکا هشدار داده و پس از آن احتمال قطع روابط دیپلماتیک وجود دارد.

این دیپلمات روسی در عین حال احتمال کاهش روابط دیپلماتیک بین مسکو و واشنگتن را رد نکرده و گفته است: در شرایط آشفته کنونی غربی‌ها به رهبری آمریکا قوانین بین‌المللی و تابوهای مطلق را در خیلی راحت در میدان دیپلماتیک زیر پا می‌گذارند.

پیش از این نیز، برخی منابع روسی نسبت به تشدید و بدتر شدن روابط دوجانبه آمریکا و روسیه هشدار داده بودند و از جمله «الکساندر دارچیف»، مسئول آمریکای شمالی وزارت خارجه روسیه گفت: روسیه در مورد نقاط بی بازگشت در رابطه با واشنگتن به آمریکا هشدار داده و پس از آن احتمال قطع روابط دیپلماتیک وجود دارد.

این دیپلمات روسی در عین حال احتمال کاهش روابط دیپلماتیک بین مسکو و واشنگتن را رد نکرده و گفت: در شرایط آشفته کنونی غربی‌ها به رهبری آمریکا قوانین بین‌المللی و تابوهای مطلق را در خیلی راحت در میدان دیپلماتیک زیر پا می‌گذارند.