تاریخ : 1401,سه شنبه 22 شهريور18:05
کد خبر : 443883 - سرویس خبری : آخرین اخبار فناوری اطلاعات و ارتباطات

بزودی/پشتیبانی نکردن واتساپ از نسخه‌های قدیمی iOS

حال گزارشی منتشر شده که ادعا می‌کند پیام‌رسان مذکور تنها با iOS ۱۲ و نسخه‌های جدیدتر سازگار خواهد بود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران»؛ واتساپ در نهایت پشتیبانی از برخی نسخه‌های قدیمی iOS را متوقف خواهد کرد. این یعنی پیام‌رسان مذکور دیگر بعضی مدل‌های آیفون را پشتیبانی نمی‌کند. این مسئله‌ای جدید نیست زیرا برخی گوشی‌‌های هوشمند پس از مدتی دیگر توسط واتساپ پشتیبانی نمی‌شوند. این امر به‌ویژه در نوامبر سال گذشته صادق بود. حال گزارشی منتشر شده که ادعا می‌کند پیام‌رسان مذکور تنها با iOS 12 و نسخه‌های جدیدتر سازگار خواهد بود.

برخی از مدل‌های آیفون دیگر نمی‌توانند واتساپ را اجرا کنند. درست است که بسیاری از کاربران دستگاه‌های خود را ارتقا داده و اکنون از مدل‌های جدیدتر استفاده می‌کنند، اما هنوز برخی افراد وجود دارند که آیفون ۵ در دست می‌گیرند. حالا این دسته مجبور هستند به گوشی‌های هوشمند جدیدترین روی بیاورند.

WABetaInfo در گزارشی فاش کرد:

متأسفانه، بنا به دلایل داخلی، واتساپ اکنون در حال برنامه‌ریزی برای حذف پشتیبانی از برخی از نسخه‌های iOS طی چند ماه آینده است؛ منظورمان iOS 10 و iOS 11 هستند. برای ادامه استفاده از واتساپ، دستگاه خود را به آخرین نسخه iOS به‌روزرسانی کنید. این اپ پس از ۲۴ اکتبر ۲۰۲۲ از این نسخه از iOS پشتیبانی نخواهد کرد.