تاریخ : 1401,یکشنبه 03 مهر03:30
کد خبر : 444859 - سرویس خبری : آخرین اخبار صفحه اول

آمادگی کره جنوبی در برابر شلیک احتمالی موشک کره شمالی

کره جنوبی برای شلیک احتمالی موشک بالستیک از زیردریایی کره شمالی آماده می‌شود.

به گزارش «خبرنامه دانشجویان ایران» به نقل از مهر، کره جنوبی برای شلیک احتمالی موشک بالستیک از زیردریایی کره شمالی آماده می‌شود.

در همین ارتباط نیز یک مقام نظامی کره جنوبی اعلام کرد که ما از نزدیک تأسیسات و فعالیت‌های مرتبط با موشک‌های کره شمالی را زیر نظر داریم و وضعیت آمادگی ما کامل است.

این مقام کره جنوبی گفته است که «یون سوک یول» رئیس جمهور کره جنوبی وضعیت را زیر نظر دارد.

پیش از این نیز؛ دفتر ریاست‌جمهوری کره جنوبی روز شنبه اعلام کرده بود که این کشور نشانه‌ها و تحرک‌هایی را شناسایی کرده که نشان می‌دهند کره شمالی در حال آماده‌سازی برای پرتاب یک موشک بالستیک از زیردریایی است.

کره شمالی در ماه‌های اخیر چند موشک بالستیک را آزمایش کرده است.

آماده‌سازی کره شمالی برای انجام آزمایش موشک بالستیک یک روز پس از آن انجام می‌شود که ناو هواپیمابر «رونالد ریگان» آمریکا پس از ۵ سال، روز جمعه برای شرکت در رزمایش دریایی مشترک با کره جنوبی، وارد شهر بندری «بوسان» شد.

به نوشته وب‌سایت ژاپنی کیودو، معمول و عادی نیست که دفتر ریاست‌جمهوری اعلام کند که نشانه‌های آماده‌سازی کره شمالی برای آزمایش احتمالی موشک را ردیابی کرده، چنین اطلاعاتی را معمولاً ارتش و نیروهای نظامی یک کشور اعلام می‌کنند.

این اعلامیه کره جنوبی در میانه گمانه‌زنی‌های این کشور و آمریکا درباره آماده‌سازی کره شمالی برای انجام آزمایش هسته‌ای منتشر می‌شود. آزمایش احتمالی کره شمالی، هفتمین آزمایش هسته‌ای این کشور از سال ۲۰۱۷ خواهد بود.